Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízeles kocsi jobb mint a...

Kova 55 kérdése:

A dízeles kocsi jobb mint a benzines? Ha igen miért? Nemtudok Dönteni!

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 19:30
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Szerinted a "modern" benzineseknél nem ez a helyzet? Itt minden marketing....



Nekem még katalizátor nélküli dízelem van... Ergó por (korom) alakban szenet "köp" magából a régi dízel...Ennek az az előnye a benzinhez képest h. le tud bomlani...


Akinek meg ennyire szívügye a környezetvédelem,álljon neki hulladékot szedni,menjen tüntetni a szemétégetők és az atomerőművek ellen! :)

2012. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Nem. A modern benzines nem ereget mikrorészecskéket, ez csak a modern dízelek tulajdonsága. Ezekkel a kis mikrorészecskékkel az a baj, hogy akadálytalanul jutnak le a tüdőbe (túl kicsik ahhoz, hogy az orrban fennakadjanak) és ott ürülnek közvetlenül a véráramban.


[link]

[link]


Nem tudom valakinek rémlik-e, de volt vagy 2 éve az rtl-en egy történet, hogy egy társasházban az egész családnak fájt a feje, a gyerek tüdőbeteg volt nem tudták mi a baja, aztán kiderült, hogy a garázsból,ami a lakás alatt volt szivárog a kipufogógáz felfelé a lakásba, persze elhangzott, hogy dízel autók voltak a garázsban, de nem sokaknak állt ez össze...


Nem szívügyem a környezetvédelem, de az szívügyem, hogy a kisbabám, amikor sétáltatom ne fejmagasságba kapja a rákkeltő dízel kipufogógázt.


Vagy szerinted azért van ennyi leukémiás kisbaba, mert dohányoznak, isznak? Nem, hanem a sok rákkeltő dízelautó miatt.

2012. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

"A dízellel közlekedni kb. olyan, mint gumicsizmában operába menni."

Ezek után IMÁDOK GUMICSIZMÁBAN OPERÁBA MENNI!!!

2012. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Szerinted a benzin nem rák keltő (ott is meg van ugyanez,csak nem tudsz róla hiszen ebben még több vegyi anyag van)? De mondom ha ennyire nagyon veszélyes a Dízel autó akkor miért nem tiltják ki ? Egyébként megértem hogy annyira aggódsz a Kicsiért,de akkor inkább mondjuk a szemétégetők miatt kéne...hiába van rajtuk 86 féle szűrő...marha mérgezők...1 hét alatt több mocskot juttatnak a levegőbe mint a BKV egész flottája 1 év alatt..
2012. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

A benzines sem egészséges, de teljesen eltérő a működési mechanizmusa, mint egy modern dízelnek. Pont a működési mechanizmusból fakad a rákkeltő mivolta, mint írtam mikrorészecskéket nem eregetnek a benzines autók, ez csak a "modern" dízelek tulajdonsága, és most itt nem a 20 éves TDI,SDI motorokról beszélek.


Idézet:


"

A kipufogógázok itt merőben más összetételűek, mint az Otto-motor esetében. A HC és CO emisszió a dízelmotorok esetén kedvezőbb, alacsonyabb szintű. Viszont a NOx kibocsájtás jelentősen túllépi az Otto-motorét, és ami még ennél is nehezebb feladatot jelent, itt szilárd részecskék is megjelennek a kipufogógázban. Ennek súlyos következménye, hogy - egyes források szerint - csak Németországban évente 800.000 olyan megbetegedés kerül regisztrálásra, ami a dízelüzemű gépkocsik számlájára írható. Elgondolkoztató, döbbenetes adat. "


[link]


Ugye viccelsz, amikor arról írsz, hogy ha ilyen veszélyes, akkor miért nem tiltják be? Az autógyárak dollár milliárdokat fektettek a dízelmotorok fejlesztésébe, szerinted önként és dalolva bevonják az autóikat. 100 dízel tulajból 99 nem is sejti, hogy egy mobil rákgyárat vezet..

2012. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Én speciel magasról teszek rá...nekem nincs rajta katalizátor se...ha nem lesz atom erőmű,meg szemétégető,és mindenki víz meghajtású autóval jár,majd akkor váltok...
2012. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Milyen autód van? Gyárilag nincs rajta katalizátor, vagy te vetted le?:)
2012. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Én már katalizátor nélkül vettem,de érdekes,mert így teljesíti az euro 3-as normát (Lehet olyan ember állította be aki ért hozzá,pedig köze nincs a szervizhez).
2012. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
A tdi tuningok is mind úgy kezdődnek, hogy kidobálják az autóból a katalizátort, egr-t, részecskeszűrőt és társait. Ez mind-mind csak ront a fogyasztáson, és a menetteljesítményen. Ezek után bekaphatja, aki azzal jön, hogy a dízel rákkeltő...szívunk mi eleget a környezetvédelmi előírások miatt és akkor még jöttök a baromságaitokkal.
2012. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek!
2012. márc. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!