Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízeles kocsi jobb mint a...

Kova 55 kérdése:

A dízeles kocsi jobb mint a benzines? Ha igen miért? Nemtudok Dönteni!

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 19:30
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
előző kedves benzintyúknak : 1.3d-vel 3-3,5liter városban...hajrá! :)
2012. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy a városi üzem nálad mit jelent. Ha pest egyik végéről a másikba mész rendszeresen, az már jó, mert van ideje bemelegedni a motornak. Viszont ha például kisebb városban laksz, vagy csak egyéb okból ilyen 5-10 km-t mész, sokszor keveset, akkor majd jól beszopod az egyháromdéddel.
2012. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Elndöntöttem, benzines lesz!
2012. febr. 22. 16:29
 24/40 anonim ***** válasza:
Az 1.3 D örvénykamrás dízel.... 3-4x nagyobb hőt termel,mint a tdi.... Ezáltal kb 3-4km után már melegebb mint a benyás...de ne hidd el... Gondolom Te is minden nap szerelgeted őket! :D
2012. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Jovanna nem figyeltem, tadenak olvastam.
2012. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valakinek van x millája az autó árán felül, miért ne lenne döntő a fogyasztás? Igazából a tipikus semmit mondod ezzel, vagy éppen arra akarsz kilyukadni, hogy akinek ennyi pénze van, az olyan mentalitással szerezte ezt, hogy "bááázzeg van 30 millám fölöslegbe, ebből 10-é veszek hummert, tankolni meg marad 20". Hidd el, nagyon is számít a fogyasztás ebben az árkategóriában. Nézd csak megy, hogy hány E osztályú Mercedes szaladgál az utakon dízelben, és hány benzinesben. Szerintem megválaszolja a kérdést elég gyorsan.
2012. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne keverjük ide azokat, akik hitelből veszik az e mercit aztán otthon vajas kenyér meg ásványvíz kerül az asztalra ebédkor. Meg azokat se, akik annyira sötétzöldek, hogy azt hiszik, ha dízellel járnak azzal óvják a környezetet.


Aki TÉNYLEGESEN ZSEBBŐL kifizet egy 10-15-20 milliós autót, az nem szarakodik az üzemanyagon. Attól még lehet, hogy dízelt vesz, akármi okból, de az ilyen emberek nem számolják a kilómétereket a kúton.

2012. febr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Mindig is az volt a tapasztalatom autó eladásoknál, hogy a leggazdagabbak alkudnak legkeményebben, és ők akadnak le legjobban néhány filléren. Akkor hogy is van ez?
2012. febr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Na,akkor számoljunk csak: cls55amg városi fogyasztás 17L (17x425=7225 ft/100km) cls420cdi max 8liter (8x436=3488ft/100km) 100.000km benzinessel : 7.225.000ft

100.000km dízellel : 3.488.000ft....


Nem beszéltünk a súly illetve teljesítmény adóról...ott is a dízellel jársz jobban... Azonkívül annyival nem drágább a dízel autó szervíze....



Tehát a differencia : 3.737.000ft a dízel javára...

2012. febr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Jól döntöttel, a benzinessel lehet kulturáltan közlekedni.

A dízellel közlekedni kb. olyan, mint gumicsizmában operába menni.


A dízel: hangos, kerreg, rezonál, és nagyon büdös (szagolj csak egy ilyen "modern" dízel után, elhányod magad), jobban mondva ha jót akarsz, akkor ne szagolj utána, mert rákot kapsz, ugyanis ha még nem mondtam volna a dízel rákkeltő, az Amerikai Rák Társaság szerint a dízel kipufogógáz a világ 7. legrákkeltőbb anyaga:


[link]


És ne dőlj be az EURO5-ös dízeleknek, egy "modern" 1-2 éves fejlesztésű dízel BMW ezerszer rákkeltőbb, mint egy 40 éves Ikarus. Tudom hihetetlen, de igaz:


[link]


Szóval hidd el, amit megspórolsz a dízel 1-2 literrel kevesebb fogyasztásán azt elköltöd jó esetben több százezres javításokra, rossz esetben meg kemoterápiára.


Ha nagyon sokat utazol és keveset akarsz üzemanyagra költeni, akkor meg egyértelműen benzin+gáz a nyerő kombináció.

2012. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!