Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízeles kocsi jobb mint a...

Kova 55 kérdése:

A dízeles kocsi jobb mint a benzines? Ha igen miért? Nemtudok Dönteni!

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 19:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat : Az én kocsim 1.9 Tdi 180Le+ vs. BMW 328i Coupe (Chip,versenyrendszer leömlőkkel,sport vezérmű tengely, K&N légszűrő kit) cca. 250le-re mondta a srác...100-ig jó volt...160-nál már jócskán lemaradt (30-40méter)...a startunk sz*r volt a nedves beton miatt...de akkor is lemaradt...De hosszútávon ki fújtam már 540i-nek is az orrát...Ja...és 8liter fölé nem sikerült mennem vele...
2012. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

Egyértelmű hogy DÍZEL(TDI+PDTDI). Nyomatékkal megáldott jószágok ezek,nem kell szétpörgetni mint egy benzinest.(Alsó fordulatszámról húz rendesen).Nekem 1.9 PDTDI 116lovas gépem van . 1900 tól úgy megindul hogy öröm nézni.És ez még a gyengébbik PD-k het tartozik.Mi lenne egy 150 lovas PD nél? Jah fogyasztásról meg ne is beszéljünk. 5-6 literrel eljársz akárhova.Autópályán simán letudod vinni 4.8 literre.Szóval szerintem ezzel elmondtam mindent! 1 hátránya van a dízelnek hogy télen nehezebben indul,megdermed a gázolaj és ilyen kásás anyaga lesz. -15,-20 fokban az egyém nem sokat teker és már indul is!Nagyon jó technikák ezek a PDTDI motorok!

Sok szerencsét a vásároláshoz!

2012. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
előttem hozzászólóval egyet értek! (180le ++ TDI).
2012. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
ma 08:22-nek : Ha dermed a gázolaj ,vegyél hozzá Castrol TDA-t,amit ne 250literhez keverd hozzá,hanem 200-hoz!Nem dermed meg,és halkabb lesz a kocsi..meg erősebb is...
2012. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

Meg kéne érteni végre, hogy a benzin csak a fűnyírókba való!


A legnagyobb baromság ez a szöveg, hogy "aki 10 milláért vesz autót, ott már nem számít a fogyasztás".

Nem a fenét nem! Ott számít csak igazán, mert ő tuti nem 5E km-t fog menni évente!

2012. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
A gázolaj meg traktorba :D
2012. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Plusz a multkor már elmagyaráztuk (feltételezem) neked páran a másik topicban, hogy aki 10 milláért vesz autót, annak legalább 20-30 van a zsebében (mert épeszű ember ilyen feltételek mellett vesz autót, vagyis ha 1 millióért veszed, akkor meg van 2-3 millád), tehát megint csak ott tartunk, hogy nem a fogyasztás a döntő. Plusz egy modern benzines nem eszik sokkal többet egy modern dízelnél, mert egyre alacsonyabb a downsizing miatt a fajlagos fogyasztásuk a benzineseknek is.
2012. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

"Meg kéne érteni végre, hogy a benzin csak a fűnyírókba való!"


Maradj otthon, nézzél tévét. :D

2012. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat!!!!!!!!
2012. febr. 22. 12:53
 20/40 anonim ***** válasza:

Kérdező, hogy neked is válaszoljak röviden:


ha keveset mész (kevesebb mint évi 20 ezret), nagyrészt városban, akkor jobban jársz egy kisebb köbcentis benzinessel. 1.6-tól lefele, és szívó legyen. Nem fog sokat enni, amennyivel meg többet költesz üzemanyagra a dízelhez képest, azt megspórolod a szervizen - és itt szépen kérnék minden dízelb*zit, hogy kíméljen meg attól a hülyeségtől, hogy a dízelre nem lesz magasabb a szervizköltsége, mert városi rohangálós ki-be üzemben igenis hamarabb meg fog dögleni mint a szívóbenya - továbbá nem lesz vele gondod télen se.


Ha ellenben sokat mész, sokat autópályázol, és nagy távokat teszel meg megállás nélkül, akkor inkább dízel, mert akkor az sem fog megdögleni olyan hamar, és jóval kevesebb üzemanyagköltséggel számolhatsz.

2012. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!