Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 éves dízel autót vettem...

5 éves dízel autót vettem valós 60E Km-rel. Miért ennyire hihetetlen ez?

Figyelt kérdés
Ha ilyet mond az ember fórumokon jellemzően lehurrogják, hogy "húúúúú az tuti tekert". Az enyémről konkrétan tudom, hogy nem az. Most akkor tekerjem előre, hogy hihető legyen benne a km?
2012. jan. 10. 13:29
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Szerintem hihető, nagypapámtól tavasszal örököltünk egy kisautót, 20 éves majdnem, és van benne 65000 km. Sosem fordult még át és full rozsdamentes az egész, újkorától garázsban tartott kocsi.
2012. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
12 éves suzukit tudok 30 000 ezer km -rel!
2012. jan. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Gratulálok, ugyanakkor személy szerint nem örülök neki, hogy a rákkeltő dízel kipufogógázoddal mérgezed a többi közlekedőt.
2012. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Én az Euro 4-es autómmal rákot keltek, a szomszéd Zsigulija meg nem...köszi.
2012. jan. 12. 21:11
 25/36 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ismernéd a "modern" dízelek kipufogógázának összetételét sírva adnád vissza az autót a kereskedőnek.


És igen a te "modern" dízeled sokkal rákkeltőbb,mint egy 20 éves Zsiguli, vagy egy 40 éves Ikarus.

2012. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyi akkor jó vételt csináltál.

Ne tekerd az órát hanem használd bátran!

2012. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
A környezetszennyező dízelekről pedig annyit, hogy egy benzines autó 25-30%-al több káros anyagot bocsájt a levegőbe mint egy hasonló dízel. Ennyit a tévhitekről...
2012. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"A környezetszennyező dízelekről pedig annyit, hogy egy benzines autó 25-30%-al több káros anyagot bocsájt a levegőbe mint egy hasonló dízel. Ennyit a tévhitekről..."


Igen, akkor te jobban értesz, hozzá, mint az Amerikai Rák Társaság (ACS)


Top 20 rákkeltő anyag:

(Nicsak mi van a hetedik helyen)


1. Ólom és ólomszármazékok

2. Indium-foszfid

3. Wolfram-karbidos kobalt

4. Titán-dioxid

5. Hegesztőgázok

6. Refrakter (tűzálló) kerámiarostok

7. Dízel kipufogógázok

8. Amorf szén, szénszínezék

9. Sztirol-7,8-oxid és sztirol

10. Propilén-oxid

11. Formaldehid

12. Metaldehid (acetaldehid)

13. Metilén-klorid (diklór-metán)

14. Triklóretilén

15. Tetraklóretilén

16. Kloroform

17. Poliklórozott bifenil

18. Di-(2-etil-hexil-)ftalát

19. Atrazin

20. Többműszakos munka


[link]

2012. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"A környezetszennyező dízelekről pedig annyit, hogy egy benzines autó 25-30%-al több káros anyagot bocsájt a levegőbe mint egy hasonló dízel. Ennyit a tévhitekről..."



" Ráadásul a modern dízelekből származó koromrészecskéknek a felülete igen aktív, mert eleve sok ott a kémiai párt kereső, szintén aktív vegyi anyag. Az apró korom borzalmas mennyiségű rákkeltő szénhidrogént képes megkötni.


Egy másik kutatási összefoglaló még annyit tehozzá, hogy az ilyen apró, 2,5 mikronnál kisebb koromrészecskékkel szemben amúgy is sokkal kevésbé ellenálló a szervezetünk, mert a tüdő nyálkahártyái ugyan hatékonyan tartják vissza a nagyobb részecskéket, ám az ultrafinom nanorészecskék átjutnak rajtuk, egyenesen a véráramba, és mérgező, rákkeltő tartalmukat ott ürítik, a szervezetben cirkulálva, ami érthetően sokkal veszélyesebb."


Na ja ennyit a tévhitekről, hajrá common rail ... ( bér kétségkívül jobb dízelmotor [ami tömeggyártásban megjelent] még nincs ).

2012. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Ráadásul, a dízel nano részecskék az agyig is eljutnak, mert a kis méretük miatt akadálytalanul átjutnak az agyér-gáton.


Aztán persze csodálkozunk, hogy miért van olyan sok agydaganatos kisbaba, amikor nem isznak, nem dohányoznak a kisbabák. Persze, hogy nem, csak a dízel kipufogógázt kapják gyakorlatilag fejmagasságban.


[link]

2012. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!