Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 éves dízel autót vettem...

5 éves dízel autót vettem valós 60E Km-rel. Miért ennyire hihetetlen ez?

Figyelt kérdés
Ha ilyet mond az ember fórumokon jellemzően lehurrogják, hogy "húúúúú az tuti tekert". Az enyémről konkrétan tudom, hogy nem az. Most akkor tekerjem előre, hogy hihető legyen benne a km?
2012. jan. 10. 13:29
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Nem, ne tekerd előre. Csak dízelt ilyen kis futásteljesítményre nem szoktak venni. Újként ugyanis drágább, mint a benzines és a futással hozza be az árát. De ennél azért többet kell vele menni ahhoz, hogy a vásárlónak ne legyen ráfizetés.

Tudom, hogy nem mindig észérvek alapján vesz az ember autót, de olyan árkülönbségnél, ami a dízelek és a hasonló benzinesek közt van, már nem csak az érzelmek játszanak.

2012. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Nem hihetetlen, csak ritka. De te miért állítod olyan biztosan, hogy "valós"? Ismered az autót új kora óra?
2012. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Céges flottából vettem az autót, ők nem tekernek órát, és végig vezetett szervizkönyves. Egyébként 60E km-en jellemzően pont bejön üzemanyagon a dízel felára, utána viszont jóval többért el lehet adni mint a benzinest. Szóval ennyi elég ahhoz, hogy dízelt vegyen újan az ember.
2012. jan. 10. 13:46
 4/36 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék melyik cégtől van ez, mert akkor én kettőt veszek. A saját benzinesemmel 29-30 000ret megyek évente, céges dízellel tényleg hihetetlen az évi 12k km. Valószínűleg ezért hitetlenkedik mindenki.
2012. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Csak sajnálni tudlak, ha benzinessel mész évi 30E km-t.

A cég összes autójában dupla km volt (meg is látszott rajtuk) de ezt az utóbbi 3 évben alig használták. Ugyanúgy elvitték évente szervizbe, így 2x is 3000Km-es olajat cseréltek le benne.

2012. jan. 10. 14:05
 6/36 anonim ***** válasza:

Értem. :) Akkor az a "konkrétan tudom" inkább úgy helyes, hogy "hiszem". Nincs ezzel semmi gond. Az ilyen igények kielégítésére vannak az óratekergetők, szépen meg is élnek belőle, az eladó is jól jár, a vevő is boldog.

Amint látom, neked sem az a fontos, hogy tudatában legyél annak, hogy megbízható, karbantartott autód legyen, hanem az hogy mások tátott szájjal bámulják, milyen keveset futott a te autód.

2012. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Mivel véletlenül autókereskedő családból származom, így hidd el tudom, hogy mit jelent az óratekergetés, 1 telefonomba kerülne, és nem 60 ezret, hanem 0-t mutatna az órám, de itt nem erről van szó. TUDOM, hogy valós km-es az autóm. Hidd azt, amit akarsz:) Látod te sem hiszed el, hogy ennyi van benne. Ezért tettem fel ezt a kérdést, kíváncsi voltam, hogy a sok nagyokos mit szól hozzá.
2012. jan. 10. 15:17
 8/36 anonim ***** válasza:

5 éves, 3 évig nem használták, ebből következően 2 év alatt belenyomtak kb. 60e km-t. Az évi 30e, teljesen normális céges futásteljesítmény. Az én céges Fordomba is annyi megy bele egy évben: 7 éves lesz májusban, most áll 217000-nél.


A dízel pedig nem térül meg 60e km-en, főleg a mai üzemanyagárakkal, de 120e se. Hacsak nem a kút mellől tankolsz és nem belőle.

2012. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Ha tudod, mi a fenéért akarsz vadidegenektől megerősítést? Örülj, hogy tied az évszázad legjobb autóvásárlása. :)
2012. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Ez vicces, hogy veszek egy végig vezetett szervizkönyves autót szervizszámlákkal, stb. és jön az okoska, hogy nem az a fontos nekem, hogy jól karbantartott autót vegyek. Köszönjük Emese:)
2012. jan. 10. 15:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!