Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Moped autókról szeretnék...

A Moped autókról szeretnék érdeklődni. Teljes a káosz, nem találok egy hiteles infót se. Hol lehetne erről biztosat olvasni? Ha 5KW-nál kisebb a motorja milyen jogsi kell hozzá? Mire jó az "M" jogsi, ha a moped autóra nem jó akkor miért "M" a neve?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Javasolnám a keresés funkciót (CTRL+F), a "mopedautó" kifejezésre.

2011. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam mielőtt írtam. Nem találtam igazán értelmes hozzászólást (illetve több fajta van most honnan találjam ki melyik az igaz?) Hol lehetne erről hivatalosan, biztos kézből érdeklődni.
2011. febr. 21. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Moped autó 4 kerekű. B-s jogosítvány kell rá. Nem, nem jó rá az M-es jogsi. 50 köbcentis motorkerékpár segédmotor kerékpárnak minősül. Ez jelenleg hatályos.
2011. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a mopedautót csak B kategóriás jogsival vezetheted.
2011. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az "M" kategória fogalma


Nemzeti kategória. Olyan két-, három- vagy négykerekű jármű amelyet, 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg.

Így a moped autóhoz ez nem jó, ahhoz B jogsi kell

2011. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 POciCi ***** válasza:

pár éve még ugy volt h lehetett vezetni M-es jogsival mert 345kg és 4KW

viszont azok a ...fejek ott abban a trá..ban bevezették h ezt csak B kat. jogsival lehet vezetni.

Nembaj h ezt a járművet direkt arra tervezték h aki nemakarja megcsinálni a B kat.-ot százezrekért az ne fázzon

nem

nekik ezen is szigorítani kellett :@@

2011. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!