Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki mit ajánlana nekem? 17...

Ki mit ajánlana nekem? 17 éves fiú vagyok és nem sokat tudok az autókról.

Figyelt kérdés

Haverjaim ha erről beszélnek meg sem tudok szólalni.

Neten van valami ahol megtudhatok mindent az autókról?


2011. szept. 1. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
beszélnek róla a haverjaid de lehet hogy hülyeségeket az én haverom már sok hülyeséget mondott autókról.:D
2011. szept. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézelődj a neten, olvasgass, majd rádragad valamennyi.
2011. szept. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Wikipédián megtalálsz mindent:)otto motor, diesel motor, wankel motor, 2 ütem, 4 ütem, soros, boxer, v motor, karburátor minden, amit csak akarsz:D
2011. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mantis religiosa ***** válasza:
Ha az alapokkal szeretnél tisztába jönni, akkor a kreszkönyvek műszaki vizsgára felkészítő része elég jó, még a nők nagy része is átmegy elsőre. Ha pedig a típusok, műszaki újdonságok érdekelnek akkor az autós újságok vagy tv-műsorok sokat bemutatnak. Idősebb családtag vagy jártasabb közeli ismerős is segíthet. Kérdezz nyugodtan, a legtöbb autós szívesen mesél az autójáról. és a speciális megoldásokról, trükkökről.
2011. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csak nem a "Az alap dolgokat tudom(bár még sosem vezettem, és lehet, hogy csak én gondolom, hogy tudom ezeket), csak ennél egy kicsit többre vágyom" vagy? :P


A neten elég sok info van, de ezek többsége azért feltételez némi előképzettséget. Pl. mondanám a howstuffworks oldalt, de az meg angolul van, és tanulhatod meg az összes szakkifejezést angolul is (ami nem baj, csak eleinte nagyon nehéz).


Olyan leírás amire te vágysz szerintem nem nagyon van.


Kérdezgesd apádat, kérd meg hogy magyarázza el a dolgokat. Én is így kezdtem. Utána antikváriumban lehet találni Surányi féle könyveket. Azok elég jók: egyszerűen és szemléletes képekkel vannak leírva a dolgok. Újként ne is keress Surányi könvyet, szinte biztos hogy nincs belőle új kiadás. De mindegy is, a régi könyvekben leírtak szinte mind a mai napig változatlanok (legalábbis az alap dolgokat illetően). Ami pedig az elmúlt 20-30 évben változott az már nem olyan vészes, azt már hozzá tudod olvasni a netről...


A vezetés konkrét gyakorlati oldala viszont szerintem nagyjából sehol sincs leírva. De még ha le is van, hiába írja valaki hogy "nagyon pörgeted a motort" amíg nem tapasztalod meg, addig kicsit így levegőben lógnak a dolgok...


Mások ezt azért tudhatják mert az apjuk tanítgatja őket vezetni, ezért jobban képben vannak mi mit jelent, tapasztalták már. Ha ez vigasztal engem sem tanított apám, sőt csak most, 28 éves fejjel lett jogsim :)

2011. szept. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először engem nem nagyon érdekeltek az autók, egyenesen lesz*rtam őket, és nekem is sok barátom beszélt ezekről folyton és nem tudtam hozzászólni. Miután meglett a jogsim, (az előtt sosem vezettem) és elkezdtem autóval járkálni néha, kipróbálhattam több autót, azóta nagyon is érdekelnek, és sokat tudok már a kifejezésekről, alkatrészekről, márkákról, típusokról. Az alapokat a kressz oktatás adta meg, sokat olvasok a neten autós cikkeket, ismeretterjesztőket, nézem a Top Gear-t, az Autó Kereskedőket, folyton bújom a hasznaltauto.hu-t. Több fajta autót kipróbáltam már, és mindig ha vezetek valami kocsit akkor kérdezem az autóról a tulajt, vagy utánanézek a neten. Kb. fél év alatt rázódtam bele a dolgokba, azóta ha elmegy melletem egy autó általában tudom, ránézésre és hallásra, hogy milyen autó, milyen motor van benne, mikortól meddig gyártották, a frissített fajta-e stb... Szóval azt ajánlom, hogy ne egy helyről próbálj információkat szerezni, hanem emberekkel beszélges, neten olvass utána egy két dolognak, nézz autós műsorokat (nem a Kobra 11-et és a Knight Ridert-t :D) ha tudsz próbálj ki autókat, és tudd is mit vezetsz!

18/F

2011. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hasznosak voltak.

2011. szept. 2. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!