Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsont vagy robogót vegyek?

Simsont vagy robogót vegyek?

Figyelt kérdés
A benzinárak miatt motorral akarok munkába járni, de nem tudom melyiket válasszam. úgy 60-70ezret szánok rá.
2011. jan. 19. 09:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a robogósokra! :D

Simsont vegyél! És az enyémet... :D

Nekem volt robogóm is... 4-6 évesek voltak kb csaka baj violt velük állandóan, pedig yamaha/gilera volt... és nem az agyonhajtott streetracingos h*lyegyerekes... Az alkatrész pedig nagyon drága volt...

Ezzel szemben... első motorom a kis simson lassan két számjegyű lesz az év, amióta nálam van... és csak gyűrűt se kellett benne még cserélnem... (2500 km-rel vettem és most lehet benne úgy 11 körül)

Mostz tervezem, hogy kicsit redbehozom... ( üléshuzat, gumik, markolatok stb egyéb esztétikai kellékkek cseréje...) Ha gondolod írj e-mailt küldök róla videót is... de ne számíts rá hogy 60.000ért odaadom:)

2011. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
61ezer?
2011. jan. 24. 17:07
 13/21 anonim válasza:
Robogó
2011. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
mindenképpen simsont mivel a robogó gáz és fék kb ennyi és a váltós motor sztem sokkal jobb(NÉMET MINŐSÉG) nem kínai szar
2011. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerencsére a német minőség nem a simsonba mutatkozik meg:D Mivel simsonok mind ócskák. Igen azok. Akinek van, imádhatja, de nem mondjuk , hogy az minőség:D
2011. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Robogót vegyél.

A simson már akkor elavult volt mikor legyártották.

Egy erős érv a robogó mellett hogy nem keveréket kell bele tankolni hanem van külön olajtartály amit kb 1000km-enként fel kell tölteni és onnan adagolja az olajat a benzinhez. Az én robogómon egy piros lámpa ég ha kevés az olaj.

A simsonnál úgy van hogy 50l benzinhez kell 1 liter olaj. A kúton nem fogják neked bekeverni hanem te öntöd hozzá az olajat. Én úgy csináltam hogy egy kannával jártam a kútra és 10l benzint hoztam, ahhoz 2dl olajat öntöttem és kannából tankoltam a simsont.

A Simson gyakran romlik el, manapság már csak az vesz Simsont aki hobbiból motorozik. Az én simsonom mindig engedte az olajat, tiszta olaj volt a blokk, már féltem tiszta ruhában ráülni nehogy a nadrágom szára olajos legyen. Egy "normális" Simson 100.000 ft felett van.

Nos 100.000ért kapsz 12 éves robogót vagy 25 éves simson-t. Melyik éri meg jobban?

2011. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

22:35-ös vagyok

Na az én simóm is ilyen "100.000-es" simó, csak én 50.000ért vettem egy nénitől aki azt se tudta eszik-e v isszák a benzint... A férje meghalt 2 évvel azután h vette a simót úgyh 2000 km volt benne:)

Amúgy szerintem a német minőségnek tényleg nem ez a csúcspontja, de megmutatkozik szépen itt is... Gondolj csak bele, hogy amíg a kínai pitbike-omra 75kg-osan ráültem a megengedett 50 helyett eltört a lánckerék:)

Az ismerősöm simóján 6-an ültünk... Ócska hulladék volt, de nemszólt teljesítette a parancsot és ment... csak aztán elnyalta a lánckereket ami utángyártott lengyel volt:P

Tehát ha olcsó lengyel alkatrészekkel szereled a simót ne is csodálkozz hogy nem stimmel elromlik stb... veszel kicsit drágábban németet és akkor el van intézve, mint a svájci óra.

Ja és 61.000ért a jó bő felét odaadom:D

2011. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Vegyél robogót, és lehetőleg nagy kerekűt. Esetleg várd ki mi lesz TC kezdeményezésével, hátha sikerül elintézni, hogy 125-t lehessen B-s jogsival vezetni.
2011. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
TC?
2011. febr. 17. 21:29
 20/21 anonim ***** válasza:
Totalcar
2011. febr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!