Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor vesztek új gumit az...

Mikor vesztek új gumit az autótokra? Hány év után, vagy milyen mértékű kopásnál stb.?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert most épp van, aki furán néz rám, hogy lecserélem a 3 éves téligumijaimat (Barum Polaris), amiknek van még elég profilmélysége. Viszont előző tél végére már nem éreztem elég jónak őket, és nem gondolom, hogy attól annyira sokkal jobb lesz, ha megcserélem az elsőket a hátsókkal. Nem is olyan drága az a méret, ami kell, én meg szeretem ha éjjel/hajnalban nem lep meg a csúszós út. Ráadásul sokat autózom, napi 8-10 órákat is akár, és néha szeretek kicsit odalépni neki.
tegnap 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Beteg vagy, meg átmosta az agyadat a marketing. 10 évig, vagy 1,6mm-ig használom mindig..
tegnap 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
5.
tegnap 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Öt évet mondanak hivatalosan is, amíg használni lehet öregedés szempontjából, de szerintem nyugodtan ki lehet húzni hét-nyolc évig, ha a profilmélység jó, annyi idősen sincs még semmi baja, bármit is mond a marketing.

A profilmélység vonatkozásában pedig ott van a gumin a kopásjelző, addig lehet használni, amíg azt el nem éri. Én ezzel szoktam inkább egy kicsit óvatosabb lenni, kb. 1 mm-rel hamarabb cserélem, mint ahogy a kopásjelzőt elérné.


Egyértelműen elkapkodtad ezt a cserét, teljesen indokolatlan volt.

tegnap 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

10 évet mondanak a gumigyártók, nem 5-öt!


Magyarországon 5 éves korig újként lehet hivatalosan eladni az abroncsokat!

tegnap 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul sokat autózom, napi 8-10 órákat is akár, és néha szeretek kicsit odalépni neki."


Így nehéz összehasonlítani az én esetemmel, mert én hetente (se mindig) autózom ennyit, ennek is legalább a felét nagyvárosban, ahol még száraz időben is agyonsózzák az utakat, ha 0 fok alá megy a hőmérséklet. Ja, és én nem vagyok olyan "odalépős" ember, inkább abszolút biztonságra törekvő.

Én 4 évszakos gumira váltottam. Akkor cserélném, ha télen 3 mm, nyáron 1,6 mm alá csökkenne a profilmélység, ill. 10 év múlva akkor is, ha nem csökkenne le ennyire.

tegnap 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy el lehet még ezekkel a gumikkal autózgatni pár évet, tovább is adom egy ismerősömnek, aki kérte őket. De engem zavar, hogy olyan helyeken csúszott meg többször is az autó, ahol semmi más nem indokolta. Jól ismert utak, megszokott sebességgel. Aztán a nyári gumival meg semmi gond nincs ugyanott, ahogy az előző két télen ezzel sem volt.
tegnap 23:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Én általában elkoptatom őket, tőlem nem kap senki használt gumit 😂 És nem irígy vagyok, de amit ledobok az nem kell senkinek.

De, ha te így érezted, és ettől jobban érzed magad, akkor nincs semmi gond.

tegnap 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előbb öregednek el, mint hogy elkopjanak, szóval 10 évnél fiatalabban ki nem dobom őket.
ma 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ésszel vezetsz és nem hosszú távra mész, akkor bátran használhatod akár 10 évig is a gumit. Feltéve, hogy van még minta rajta és nincsen látható anyaghiba. A guminak a tulajdonságai változnak, ahogyan öregedik és merevedik az anyag, de ez nem azt jelenti, hogy balesetbe fogsz kerülni vele. Nézd, én láttam már olyan gumit is, ami három éves sem volt és már az utolsókat rúgta. Egyszerűen ennyit használták.
ma 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, most olvasom a kommentben, hogy csúszkált alattad. Akkor viszont cseréld le, ez nem kérdés.
ma 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!