Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan cikkel, ami az autótokról nem reális dolgot írt?

Figyelt kérdés
Nyilván úgy értem, hogy volt már bőven tapasztalatotok az autóval.

2023. szept. 26. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Igen.
2023. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pl. Toyota Corolla halhatatlan, még olajat sem kell cserélni benne. Ja, csak ha az előző tulaj ezt elhitte, akkor folyamatosan cserélődik az olaj, mert zabálja. A másik, Nissan Almera azt írták tuti vétel, kiderült hogy fostalicska, azok is zabálják az olajat, gyengék, problémásak, szar a váltó.


Nem kéne hinni a cikkeknek, jó állapotú autót kell venni, nagyobb eséllyel találsz ilyet azok a típusok között, amit nem istenítenek mindenhol.

2023. szept. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A sok régebbi(13-15éves) Toyotaval pont az baj, nem időben történt az olajcsere és nem megfelelő olaj ment bele, de amúgy is minden autónak van típushibája(csak nem mindegy mennyi és milyen könnyen orvosolható). Egyébként pont almeram van(6éve) és napi használatban 330ezerrel. Megvétel előtt szinte lóf@szt se tudtam róla és nem is én néztem át. Utólag olvastam már csak sok mindent. Olajfogyasztásom nekem is van, de azt egy gyűrűzés megoldja majd. A megbízhatóságra egy szavam se lehet. Nyilván már ekkora futásnál elfáradt a légtömegmérő és alsó felső jeladó, de a csere meg is oldotta a problémát. A váltó az valóban sz@r, főleg városi közlekedéshez, nem jó a kiosztás és már lötyög, de vesz minden fokozatot és meg nem kellett belenyúlni. Néha viszont jól jön hogy a kettes 100után szabályoz le, ha hirtelen kifordulsz ki egy forgalmasabb útra és felkell venni a ritmust. Gyengének, lomhának a legkevésbé sem érzem, bár ez amúgy is hajtva van és csak 100assal járatom. Óra szerinti bármikor elforog 180ig és a hasznos teher is 530kg. A kasztni valóban rohad, de nem annyira mint írják. Amúgy tényleg gyengusz volt még a városba is az az 1.2es kalos, az valami borzasztó.


Ez egy reális cikk


[link]

2023. szept. 26. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pontatlan műszaki tartalommal találkoztam. Vagy a Totalcaron vagy az Autonavigátoron van egy cikk ahol valamelyik 2000-es évek második felében gyártott Volvot taglalják (S40 vagy S60), ahol azt írták hogy a kézi váltós, 5 hengeres benzinmotorokon nincs kéttömegű lendkerék. De, van, minden 2003. után gyártott 5 hengeres Volvo motoron. :D

Egyébként az autós újságírás mindig szubjektív, sosem elég objektív. Most az hogy melyik autóra mennyire jellemző a rozsda, vagy hogy milyen a váltó, lehet szubjektív. De az előbb említett lendkerekes dolog konkrétan félretájékoztatás.

2023. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4es! Ez elég pontatlan igen, pedig ez egy fontos szempont is lehet valakinél vásárláskor.
2023. szept. 26. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ezaz.
2023. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, minden igaz volt.
2023. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!