Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jégoldót érdemes...

Milyen jégoldót érdemes használni az autó szélvédőjére?

Figyelt kérdés

Amikor kora reggel fagypont alá esik a hőmérséklet, hamar jegesedik kívül a szélvédő. Van -e olyan jégoldó, ami hatékonyan oldja a jeget és nem hagy foltot a szélvédőn?

Esetleg más módszer, hogy ne kelljen kaparni a jeget?



okt. 20. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen erre a célra vásárolható jégoldó.
okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nekem a Prevent vált be (a fémdobozos). Régen itthon nagynak számító fagyban (-10°C) is nagyon hamar leszedte a jeget. Az ónos esőtől megmaradt több mm jéggel mondjuk már nem tudott gyorsan megküzdeni, ott többször kellett fújni, de nem is csodálom.

Drága, de szerintem megéri.

okt. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krwkco ***** válasza:
100%

"Van -e olyan jégoldó, ami hatékonyan oldja a jeget és nem hagy foltot a szélvédőn?"

A jégoldók alkohol tartalmúak. Felolvasztják a jeget, de amikor az alkohol elpárolog, a massza visszafagy. Ezért le kell húzni a szélvédőről az olvadt jégkását.

A továbbiakban, amíg a szélvédő a harmatpont és fagypont alatt marad, addig menet közben is jéghártya képződik rajta. Ezért, amíg az ember tisztítja az ablakokat, járatni kell a motort és minden lehetséges módon (légfúvás, szélvédőfűtés) melegíteni kell a szélvédőt.

Ezek nélkül egyik jégoldóval sem lehet kilátni.

okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik alkoholt tartalmaz, ezétr ugyanúgy működik. Nincs benne csoda és hajtógázast használok mindig, hogy ne kelljen a minuszokban pumpálni
okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fedd le a szélvédőt kívül belül kartonnal , az a legjobb .
okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindegyik hatékony.


Egyrészt rém egyszerű és filléres alapanyagokból áll, tehát a gyártóknak nem nagyon kell okoskodni az összetétellel a haszonért cserébe. Ha normális, hatékony receptet használnak, akkor is hatalmas a profit.


Másrészt pedig kémiáról van szó. A kémiában nehéz spórolni, mert ha nem a megfelelő alapanyagokat használod, vagy nem a megfelelő arányban, akkor rögtön valami full más elegyet kapsz merőben eltérő tulajdonságokkal, tehát vagy jól csinálod, vagy sehogy. Tehát mint írtam: mindegyik jó, mivel nem lehet őket rosszul csinálni.

okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4 Érdekes, én meg pont a pumpásat szeretem jobban, mert a hajtógázas értelemszerűen ahogy a fizika előírja lehűl fújás közben. Százszor rosszabb és hidegebb a flakon fújás közben, mint amilyen hideg a levegő.
okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Hát ha egy buszt kellene körbefújni, nyilván. De egy átlag autót gyakorlatilag 2 mozdulat ablakonként lefújni, míg pumpláni rengeteget kellene, a flakon megúgyis hideg, hacsak nem tartod bent a lakásban, akkor meg már mindegy
okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Hát nem tudom, akkor lehet túl sokat használok, de nekem egy kicsit több, mint két mozdulat. 😅 Nyilván a flakon amúgy is hideg, mivel a kocsiban van, legyen -5 fok például, de mire körbe érek, addigra sokkal hidegebb és már a kesztyű sem segít. Idén esküszöm lemérem egyszer mennyire hűl le a flakon használat közben. Ha nem felejtem el, majd visszajövök megírni. 😀
okt. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szélvédőre ez a megoldás:

[link]

okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!