Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B-s jogosítvánnyal hogyan...

B-s jogosítvánnyal hogyan érdemes belevágni a motorozásba?

Figyelt kérdés

Nincs hű de nagy terv, 50 esetleg majd a későbbiekben kiegészítés 125 köbcentisre, helybéli használatra esetleg kisebb offroad motorozásra de ott sem durva terepre.

Akinek zéró gyakorlati tapasztalata van még 50-es motorral is, annak hogyan érdemes belevágni? Itt nyilván nem releváns hogy autóra mennyi a tapasztalat, legalább is szerintem - laikusan nézve - esetleg gondolom következtetni lehet hogy akinek a kocsi könnyen ment annak a motor sem lesz nehéz.

Ha nincs ismerős akivel el lehetne a teljesen alap gyakorlatot próbálni, hogyan érdemes belekezdeni? Egy-két órát venni oktatótól? Evidens hogy ez nem bicikli, hogy rápattan az ember és pikk-pakk megy mintha rá született volna. Esetleg venni egy 50-es motort és magántelken autodidakta módon szépen rá tanulni?

Ki mit javasol?



okt. 12. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem érdemed belevágni a motorozásba.
okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Akinek zéró gyakorlati tapasztalata van még 50-es motorral is, annak hogyan érdemes belevágni?"

Én nyaraláskor motoroztam Korfun egy 50-es, sebváltó nélküli robogóval. Előtte volt jogsim autóra (bár ez ott felesleges) és tudtam kerékpározni. A bérbeadó 5 percben megmutatta, hogy hogyan adagoljam kanyarban a gázt. Utána kis forgalmú országúton gyakoroltam 1 órát egymagamban. Attól kezdve utast is vittem és nem volt semmi problémám. Semmi elesés vagy egyéb gond.

okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szolovjov ***** válasza:
100%
Én úgy kezdtem, hogy vettem egy Simsont. Aztán később egy 150-es Mz Etz-t, majd egy 250-es Etz-t. Megvan mind a három. Majd vettem egy Honda CBR 600F3-ast. Na ez utóbbi nem jött be. Visszaváltottam a kedvenc MZ-imre.
okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 És a legeleje hogyan zajlott? Megvetted nulla tapasztalattal és otthon tanultál?
okt. 12. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
50 esen gyakorolj bátran, de óvatosan, lehet az Simson, de akár Honda is. Rendes nagykereku motor, ne robogo, ha 125 lesz a terv.
okt. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4: jaja, otthon körözött a kisszobában amíg veterán motoros nem lett :D :D :D
okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!