Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kigyulladt a check engine és...

Kigyulladt a check engine és az autó dpf hibára panaszkodik. Meg lehet kockáztatni 1300km hosszú utat?

Figyelt kérdés
Épp mennék haza Németországból Magyarországra. Itt 3000 euró plusz munkadíj fejében cserélik. Otthon tized ennyi összegért ki tudom tisztíttatni. Nem szeretnék ekkora összeget kiadni..szerintetek hazavinne az autó? 2013as évjáratú Audi Q3 2.0 tdi autóról van szó. Kicsit nehezebben gyorsul, ennyi amit észrevettem. Jól húz és ténylegesen csak kicsivel gyorsul rosszabbul.

ma 05:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól húz? Nekem DPF hiba miatt amikor kirakta magát szerviz üzemmódba, akkor rosszabb volt, mint egy szívó dízel.


Bár csak 160km volt nekem hazáig, nem volt vele gond

ma 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gabi bácsi ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben a vezérlőegység lekorlátozza a motorteljesítményt.40 kilométer/órás sebességgel is haza lehet jönni.
ma 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem igen, sőt egy hosszabb út talán jót is tesz neki, lehet csak nem tudott regenerálni például a városi használat miatt.
ma 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A hosszú út javít rajta valamit, de ha kirakja szervizmódba, az szívás.

Főleg 1300km-en keresztül.

Valami gagyi kínai hibaolvasóval töröld a hibát legfeljebb, ha vacakol.

Vagy akkusarú le/fel.

ma 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Hiába, a DPF attól még tele van neki és fojtja a motort. Találkoztam már ilyennel ahol szoftveresen kiütötték a DPF-et azt csodálkoztak hogy pár ezer km után már beindulni sem akart a kocsi.
ma 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztatóak a válaszok, remélem nem lesz vele baj. Próbálom állandó sebességgel megtenni a hazautat. Gondolok itt arra, hogy a no limites részeken nem küldöm neki, hanem tartom 130 km/H sebességet. Amúgy igen, húz az autó, van benne még élet csak érezhetően nem az igazi.
ma 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!