Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada Moog kormánygömbfejnek...

Lada Moog kormánygömbfejnek túl hosszú a menete?

Figyelt kérdés
Azt olvastam zsiguli.hu-n hogy ha kicserélem és ugyan annyi menetet tekerek vissza mint amennyire be volt tekerve a régi alkatrész, akkor nem kell egyből a futóműveshez szaladni vele. De nem tudok annyit be tekerni mert hosszabb a menet mint a gyári gömbfejen legalább 2-3 centivel. Aki vett már ilyen alkatrészt, hogyan oldotta meg a beszerelést?

aug. 5. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ladához nem gyárt a Moog semmit, ahogy semelyik másik nyugati gyártó sem. A Ladához nem gyárt senki semmit. Nem tudom hogy te mit vettél, de egészen biztosan nem Ladához való, így pedig már nem is akkora meglepetés, hogy nem passzol hozzá.


Amúgy most ha a márkától/típustól eltekintünk, ez nem igaz, hogy nem kell menni futóműveshez. A kormánygömbfejet egész fordulatokkal lehet beállítani, egy egész fordulat átlag kb. 0°30'-et jelent az összetartásban. Típusonként változó, de a gyárilag megadott tűréshatár általában maximum +-0°05'. 0°05'-es pontosságot nyilvánvalóan nem lehet beállítani úgy, hogy a 0°30'-et jelentő egész fordulatokat tekersz a gömbfejen. Hogy mondjak egy példát, +0°05' az összetartás középértéke, a tűréshatárral együtt 0°00' és +0°10' között kell lenni. Tekered a gömbfejet, +0°15', sok. Tekersz rajta még egyet, -0°15', kevés. Bárhogy tekered, mindenhogy szar.

aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Előtte is szar volt. Ha annyira szarul be lehet állítani mint ahogy előtte volt az már jó nekem. Eddig is rosszul kopott a gumi, kicsit ferdén állt a kormány. Inkább vissza viszem és veszek bele gyárit. Ez nem oldtimernek készül csak néha jó bele ülni nosztalgiázni.
aug. 5. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Menetszámlálásra nem lehet hagyatkozni, le kell mérni tolómérővel a gömbfej középpontja és a menetes rész azon pontját ameddig az állítócsavar rá volt hajtva, és addig behajtani az újat.
aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A menetszámlálgatás az max. arra jó, hogy ne húzzon annyira oldalra az autó, amíg a futóműveshez viszed az autót. Minden futómű megbontás után kötelező a futómű állítás.
aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen a Moognak más a menetszáma, én is beszoptam. A hosszát mérd inkább.
aug. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A hosszát mértem csak az a baj hogy túl hosszú a menet és nem lehet annyit be tekerni mint a gyári gömbfejen. Levágni nem akarok belőle mert az elég kókány megoldás szerintem
aug. 6. 08:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk annyival nem volt hosszabb. Nem csak az állító anyában van kosz amiben megakad?
aug. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem. Méteres toldószárral se lehet tekerni tovább csak egy bizonyos pontig. A gyári bele megy teljesen
aug. 7. 08:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!