Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 25 éves autóval hosszú útra?...

25 éves autóval hosszú útra? Lehet rá kötni valahol bizzosítást?

Figyelt kérdés
Van egy Audi A4B5 1999 1.9 tdi típusú autóm, idén mennénk vele nyaralni 1600 km oda 1600 km vissza. Egyik haverom azt mondja ez már ezer éves roncshalmaz adjam el, lefog benne minden kotlani. Viszont 3 éve megvan, beletettem több, mint 60 ezer km-t. Ezalatt akötelező vezérlés szettet cseréltem vízpumpával stb.-vel, ekkor ledobtuk a vízhűtőt is habár nem folyt belőle. Továbbá futóműbe kellett kormányművet, kormányösszekötőt, egyik féltengelyt cserélni na meg a fékeket, de az is kopó alkatrész. Olajat 10 ezrenként ledobtuk, nincs semmilyen rendellenes hangja. Le is kopogom soha nem hagyott ott sehol, elmerjek vele indulni? 20 évnél öregebb autóra nem lehet kötni biztosítást sehol?

jún. 6. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
15 év alatt lehet csak. Egy biztivel találkoztam 2019-ben. Ők vállalták akkor idősebbek is. Az enyém 17 volt.
jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

2000.04.15.-i A4B5 1.9TDI 8D5-om van, 330 000 km-rel.

Rendszeresen nyomom a zalaegerszeg-pecs tavot.


Ha az olajcseret megadod neki, nem tudsz kart tenni abban a motorban.


Nyugodtan!

jún. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Egyébként én se adnám el semmi pénzért, nagyon szeretem.

jún. 6. 16:18
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

20 évnél öregebb autóra nem lehet kötni biztosítást sehol?


Amikor megvetted az autót biztos kellett kötni rá biztosítást. Tehát nem értem a problémát. Most is kell, hogy legyen biztosításod.

jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4. Nem kötelezőröl, cascóról kérdez, hanem utazásit.
jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Ha karban van tartva akkor nyugodtan elindulhatsz a 20+ éves autóval is külföldre



Lehet kötni biztositást öreg autóra is.


Pl: [link]


Nekem mindig 15-20 éves autóim voltak, bejártam vele egész középeuropát, seso volt vele semmi baj.


Amugy elárúlok egy dolgot. Ha van egy 20 éves jó karban lévő autod azon kisebb az esélye az olyan meghibásodásnak ami miatt nem tudsz tovább menni mint egy mostani új autónál!


Ezt ugy írom neked mint aki olyan helyen dolgozik ahol autóasszisztance szerződéseket kezelünk

Pl: a volvók mostanában van hogy a szalonból haza nem ér el(nem vicc)

jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Az mind átverés, inkább szerelővel alaposan át kell vizsgáltatni az autót, mondani hogy hosszú utazás előtti teljes átnézést kérsz és azzal többet érsz. Kicserélni ami hibát talált és kész. Egy jó állapotú 20 éves autó véleményem szerint megbízhatóbb mint az új BMW vagy hasonlók. Mégpedig a gyártástechnológia és túlbonyolítás miatt.
jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Egy 1.2 tsi, 1.0 ecoboost mar par evesen nagyobb kockazat, mint ez 25 evesen..
jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

7. Én duplán megjártam.

Utazás előtt pont ezt tettem, amit javasolsz. Nagyon sok pénz otthagytam. És mégis megállt az autó alattam. Cserébe viszont a biztosító is csak a műhelybe szállítást fizette, pedig a legdrágábbat kötöttem.

jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Első miért kapott pirosat?
jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!