Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora különbségre számíthat...

Mekkora különbségre számíthat az ember fenntartási költség tekintetében egy 2005- swift.1.3 és egy Astra H 1.7 cdti között? Hosszú távon megbízhatóság, szerviz igény stb nagy a különbség?

Figyelt kérdés
ma 08:34
 1/2 anonim ***** válasza:
több tízszeres
ma 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyságrendi különbség szerintem nem lesz, ha feltételezzük, hogy mindkettő jó állapotú és nem lerúgott roncs.

Közel 20 éves autókról beszélünk. Itt már inkább az állapot számít, mint a típus. Lehet jönni azzal, hogy de hát a dízel sokkal drágább. Igen, ha pont valami olyanba nyúlsz bele, amelyiknek lóg a bele, cserés a nagynyomású szivattyú, turbó, EGR, injektorok, stb... Gyári új alkatrészekkel ez valóban horror. De! Tömegautó. A bontók rogyásig vannak vele. Másrészt sok esetben fel is lehet ezeket újítani. Akkor sem olcsó, de legalább tudod, hogy újabb 200-300e km-re nincs ezekre gond.

20 éves autókkal nem tudom mennyire tervezel hosszú távra. 5, ha nagyon megvigyázott és te is figyelsz rá, legfeljebb 10 év lehet még ezekben. De ahogy írtam, a lényeg az állapot!

ma 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!