Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerékcserét házilag mennyire...

Kerékcserét házilag mennyire lehet elrontani?

Figyelt kérdés

Átlósan meghúzom a csavarokat, oda rakom a kereket ami rá van írva (bal első jobb első stb), pár 10km után utána húzok hogy lazultak-e.


Elronthatok valamit?



ma 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, emelést rossz helyen csinálhatod, berogy a küszöb, csinálhatod nem vízszintes helyen, leeshet az autó, nehéz visszaemelni és megsérülhet valami alkatrész. Rakhatod rossz helyre a kerekeket, nem ugyanoda ahol előzőleg volt, így nem jól kopik, szálszakadásos lesz, ha fordítva rakod. Nem húzod meg eléggé, lelazul útközben, balesetezel. Most ennyi jutott eszembe.
ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalommal azért jó, ha veled van valaki, aki cserélt már kereket életében.


Súlyos hiba csak az, hogyha rosszul emeled meg és leesik az autó az emelőről vagy ha nem húzod meg eléggé a kerékcsavarokat.


A kerékcsavarokat is érdemes még az emelés előtt meglazítani.

ma 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

egyszer csináltam ilyet, amikor pótkereket raktam fel.


Én idáig mindig gumishoz hordtam, csak most külön szetten van nyári-téli.

ma 11:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Az se árt, ha van egy nyomatékkulcsod.
ma 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 krwkco ***** válasza:

Ahogy 1-es írta.

Plusz:

- nem tudod házilag meglazítani a kerékcsavarokat, mert a gumis jól meghúzta a légkulccsal. És mondjuk ez a negyedik keréknél derül ki. :-( Érdemes mindet 1/2 fordulattal meglazítani, mielőtt belekezdesz az emelésbe.

- nem tisztítod le a kerékagyat. (Csak akkor kell, ha erősen rozsdás és emiatt ferdén ül fel a kerék.)

- rosszul kapatod fel az anyát vagy csavart

- ha a kerékanyákat/csavarokat felemelt autónál nem húzod meg és véglegesen csak leeresztés után, akkor az alsó csavar az előírt nyomatéknál kevesebb meghúzást kaphat.

ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

akkor azért oda kell figyelni, de nem tűnik vészesnek a leírtak alapján.


Egy hülye kérdés, a garázsban járólap van. Megtörheti a járólapot, ha ott akarom megemelni az autót?

ma 12:34
 7/12 krwkco ***** válasza:

"Megtörheti a járólapot, ha ott akarom megemelni az autót?"

Előfordulhat, főleg ha nem egyenletes a járólap alátámasztása. Ha kényes a járólapod, akkor az a biztos, ha az emelő alá teszel egy deszkadarabot.

ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Először nézd meg egyáltalán meg tudod e lazítani a csavarokat, mert ha nem akkor nincs miről beszélni.
ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat :)


Esetleg nem tudjátok Pesten általában mennyit kér a gumi egy kerékcseréért?


( utoljára 4 éve voltam gumisnál, mert négyévszakos volt..)

ma 14:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg Google mapsen melyik a hozzád legközelebbi és kérdezd meg, aztán írj mennyit mondott :)
ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!