Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerékcsere forgásirány?

Kerékcsere forgásirány?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nemrég vettem egy 1 szezont futott jó állapotú nyári gumi szettet,úgy voltam vele,hogy jólesz jövőre.De most nézegettem és nincs megírva a szokásos JH JE BH BE jelöléssel.Az lenne a kérdésem hogy ebben az esetben mindegy hogy hova kerülnek majd fel?Kopás az összes gumin szinte megegyező kb 5 ezer km van a gumikban.Gumi típusa:Continental PremiumContact 7 225/45 R17
2023. okt. 1. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Előre, vagy hátra az mindegy. De az oldal nem mindegy.
2023. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dj Dodessz válasza:
62%
Az mind1 az a lényeg a forgás irány stimmelnek!
2023. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Mindegy igazából, jó lett volna ugyanoda visszatenni, de mostmár mindegy. Baja nem lesz.
2023. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nincs rajta egy nyíl eseteg (hogy merre kellene forognia) ? (Láttam már ilyet is)
2023. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lettek még felszerelve viszont mivel semmi jelölés nincs rajtuk,se nyíl se filccel nincsenek megírva,így nem tudom,hogy hova rakjam fel őket.Asszimetrikus a minta egyébként így ha jól tudom a forgásirány felcserélhető.Ez igaz?
2023. okt. 1. 15:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha asszimetrikus akkor teljesen mindegy melyik oldalra kerülnek.
2023. okt. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krwkco ***** válasza:
100%

Léteznek forgásirányos gumik: azokon nyíl van. Értelemszerűen úgy kell felrakni, hogy a előremenetben a nyíl irányába forogjanak.

És vannak asszimetrikus gumik. Azoknál a külső oldalra az van írva, hogy OUT.

És van olyan, ami se nem asszimetrikus, se nem forgásirányos. Annak mindegy.

5000 km kopásban vagy beállásban sem számít. És a modern gumiknál állítólag megszünt az, hogy egyszer felrakva mindig ugyanolyan irányban kell futniuk.

(És lehetne még asszimetrikus ÉS forgásirányos. De olyan nemigen létezik. Mert abból külön kellene bal és jobb oldalit gyártani. :-) )

2023. okt. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2023. okt. 1. 18:24
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Mit nem értesz, miért emeled ki, még meg is köszönted a válaszokat!!!
2023. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!