Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csökkent a fékolaj szintje?

Miért csökkent a fékolaj szintje?

Figyelt kérdés

Új autóról van szó, 9 hónalos 6400km van benne. Ma belenéztem tegnap reggel a motortérbe, mert már nyár eleje óta nem csekkoltam (új autó csak hébe hóba nézek bele) és ma azt vettem észre, hogy a fékolaj szint láthatóan kb. fél cm-el lejjebb van, mint volt. Azért tudom mert eddig elérte a max betűk alját most már alattuk van láthatóan.

Szivárgásom sehol sincs, full száraz minden, nemcsak a motortérben, a fékeknél is.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy normális az, hogy a fékolaj szint csökken egy idő után?


ma 06:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Minimális szintcsökkenés természetes, mert ahogy kopnak a fékbetétek, pofák, úgy a hidraulikus rendszer dugattyúi is kijjebb kerülnek, és ilyenkor a szükséges fékfolyadékot a tartályból pótolja a fékrendszer.
ma 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
" Ma belenéztem tegnap reggel a motortérbe " tegnap előtt.
ma 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 Na de 6400km alatt nem kophat ennyit, még ha városban van használva és nem ismeri a motorféket, akkor sem.
ma 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Pedig valószínűleg ez van. Az én autómnak kb 1 decis lehet a fékfolyadék tartálya. 1-1 darab 51 mm átmérőjű dugattyú van oldalanként az első fékben. Ha a betétek kopnak fél-fél millimétert, akkor a dugattyú 1mm-t megy kijjebb, ami a matek szerint 2cm3 fékfolyadékot jelent egy féknél, tehát simán meglátszodhat a tartályban már az is ha csak ősszekopott a fék. Az meg, hogy kinél mit bír egy szett,az felhasználásfüggő, én évekig elvagyok egy tárcsa/betét kombóvan,van aki meg egy év alatt leamortizálja.
ma 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és az 1 decis tartályból táplálkozik a hidraulikus kuplung is.
ma 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!