Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékolaj tényleg baj ha kiömlik...

Fékolaj tényleg baj ha kiömlik az autóra?

Figyelt kérdés
A kocsi tetején volt és majdnem felborult kinyitva, azt mondták megmarja a festéket
márc. 2. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Régen a Neoluxot megmarta, de a gyárit azért nem szokta bántani.
márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért megtudja marni. Nekem egyszer a bal hátsó munkahenger ment szét és ömlött ki belőle a fékfolyadék és a felnin lévő festéket azt úgy lemarta hogy öröm volt nézni. Meg volt egy régi 95-ös gyártású autóm amire véletlen kilötykölődött a festett fémre és azt is megkezdte.

Egyik ismerősömnek a garázsba a polcon volt tartva, nem volt rendesen lezárva, rápottyant az autóra nem tudni miért, és pici ráment a motorháztetőre, szépen kikezdte rajta a lakkot és a bázis festéket is megmarta. Kegyetlen ronda lett.

márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az autóm fél éves korában volt egy fékhidraulika átszerelésével járó visszahívás. Elvittem rá. Ehhez a motortérben bontani kell a rendszert. A fél éves autót úgy kaptam vissza, hogy minden tocsogott a motortérben a fékfolyadéktól.

Nem próbáltam ki, hogy hosszabb távon mit csinál a fényezéssel. Másnap csináltam egy full motortér mosást. Amúgy én is úgy hallottam, hogy megmarhatja.

márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A festéket szereti megmarni, igen.
márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Direkt leteszteltük ezt az urban legendet egy bontott Aixam motorháztetőn. Használt fékolajjal (a gyengébbeknek fékfolyadék) leöntöttük, majd kb 3 hónap múlva (akkor jutott eszünkbe) lemostuk róla. Nyoma sem volt semmilyen felmaródásnak. Persze lehet, hogy valamilyen gagyibb fényezést megmar, de ez simán bírta.
márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5, nálam a motortérben a karosszéria nincs lakkozva, csak a bázis festékkel ködölték le. Tehát nem olyan mint egy motorháztető. + azért ott éri nem kevés hőterhelés, évek alatt az időjárás is. Nem azonnal, vagy 3 hónap múlva lesz ott gond, hanem évek, évtizedek múlva.
márc. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!