Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy beszéljem le a fiam az...

Hogy beszéljem le a fiam az alfa romeorol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiamnak meglett az engedélye B kategoria. első autónak egy Alfa Romeo 147 típusú gépjárművet szemelt ki. milyen érvekkel győzhetném meg hogy esetleg álljon el tőle? én tudom hogy nem jó. de nyilván ez így nem elég.. én első autónak egy szép golfot ajánlanék neki,nekünk is volkswagen van. köszönöm a válaszokat!

aug. 18. 12:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
#10 Miért is lenne fater véleménye "releváns"?
aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 krwkco ***** válasza:
100%

"Hogy beszéljem le a fiam az alfa romeorol?"

A vételhez vigyen magával autófelmérőt/autóvizsgálót. Majd az lebeszéli, ha a példánnyal bajok vannak.

aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Én megértem hogy nagyon tetszik neki a formája, de basszus.. fontos hogy jo élményeket szerezzen. Úgy van beszélve felét fizetem én.
aug. 18. 15:12
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Három szóval: "Szervízelést Te fizeted"
aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

#13 1. Tehát a megbeszéltek szerint nem voltak feltételeid, egyszerűen csak felajánlottad, hogy fizeted a felét. Akkor fizesd, a választás pedig az övé.


2. Jó élményeket olyan autóval fog szerezni, amivel lehet élményeket szerezni. Egy Alfával tényleg nagyon sok baj van, de amikor működik, akkor az egy Alfa Romeo. Kevés hozzá fogható van. Tehát amikor jó, akkor szerzi a jó élményeket, amikor meg szar, akkor meg szerzi a tapasztalatokat az autófenntartást illetően. Dupla haszon. És tapasztalatból mondom, hogy ez is nagyon fontos, mert tudod hány fiatal jön be hozzánk még 22-25 évesen is az apjával? Jobb esetben fater csak "lelki támasznak" van ott, rosszabb esetben meg olyan mamlaszok, hogy fater beszél helyettük. Nagyon sok ilyen van. Esküszöm, a hasonló korú fiatal lányok sokkal talpraesettebbek, ha szervizbe kell vinni az autót és ez azért kicsit ciki. Úgyhogy igenis nem probléma, ha olyan autót vesz, ami járni kell a szervizeket, mert így ki tudja tapasztalni azt is. Egyrészt a jövőt illetően elkezdi majd becsülni a megbízhatóságot, pont amit te szeretnél, másrészt pedig kiismeri a szerelőket/szervizeket is, megtanulja hová érdemes vinni, szerez kapcsolatokat, stb.


Engedd már el a kezét könyörgöm. Nagykorú ember. Miért akarsz belőle egy nyeszlett nyámnyila anyámasszony katonáját nevelni, aki képtelen az önálló gondolkodásra, mert apuci mond meg neki mindent? Jóhogy nem már a kaját is megrágod helyette és a szájába köpöd.

aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Az első autó nagyon meghatározó egy srác életében, szóval lehetnél egy kicsit taktikusabb!

-Ha nem hagyod neki megvenni, lehet hogy egy életre nyomot hagy benne: "apám nem engedett felnőni".

-Viszont ha bejön a vásárlás, akkor lesz egy boldog fiad aki alfa tulaj és elmondhatja "Apával együtt vettük".

Amennyiben nem jön össze, te még mindig beszólhatsz "én mondtam hogy ne".


(különben attól hogy te vagy az apja, még nem biztos mindig és mindenben neked van igazad)

aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
46%

"Viszont ha bejön a vásárlás, akkor lesz egy boldog fiad aki alfa tulaj és elmondhatja "Apával együtt vettük"."


Ha valakinek normális apja van, aki inkább segíti a fiát, mintsem hátráltatja, mint a kérdező, akkor még sikertelen vásárlás esetén is ez lesz a reakciója. Az első autó nagyon sokaknak nem csak egy autó. Ha ott van valaki megosztani vele ezt, aki jóízűen és őszintén örül a másik boldogságának, az megmarad. Egy apa-fia kapcsolatban ez elég meghatározó lépcső.


Dehát lehet azt az utat is választani, amit a kérdező készül éppen bejárni. Mindenről lebeszélni, a helytelennek vélt ötletek okán lehülyézni, "énmegmondtam"-ozni... aztán öreg korára azon kapja majd magát, hogy a gyerek sosem látogatja. Ha neki ez kell, akkor sok sikert neki.

aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
62%

"egy szép golfot ajánlanék nekünk is vw. van"


Ez aztán a komoly érvelés.

Nagypapának meg Sokol rádiója van. 😄

aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
#11: Mert apuka azt akarja, hogy releváns legyen, és ő tudja a tutit, mint látszik.
aug. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Én kifizetem az Alfa felét.. egyefene.. de egyszerűen tudom hogy nem jó autók. volkswagen egy megbízható márka. Köszönöm a válaszokat. a fiamnak akarom a jót.
aug. 18. 17:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!