Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy beszéljem le a fiam az...

Hogy beszéljem le a fiam az alfa romeorol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiamnak meglett az engedélye B kategoria. első autónak egy Alfa Romeo 147 típusú gépjárművet szemelt ki. milyen érvekkel győzhetném meg hogy esetleg álljon el tőle? én tudom hogy nem jó. de nyilván ez így nem elég.. én első autónak egy szép golfot ajánlanék neki,nekünk is volkswagen van. köszönöm a válaszokat!

aug. 18. 12:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%
Semmivel sem rosszabb az Alfa... Az előélettől függ.
aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%
Miért akarod lebeszélni róla? Egyik kutya másik eb, nincs olyan autó amellyel nem lesz probléma.
aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
25%
Hát én inkább arról a szép golfról beszélném le mert egy rakat szar az egész. Habár ha fizeted neki akkor mindegy.
aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
12%
Esetleg adj neki több pénzt, hogy ne egy 25 éves autót akarjon vásárolni.
aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%
Ja erőltesd rá nyugodtan az akaratodat a gyerekre, hadd utálja meg egyből a vezetést.
aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem hagyod, hogy olyan autót válasszon, amit szeretne? Igen, az Alfa-val lehetnek problémák, de láttam már VAG terméket hasonlóan hülye hibákat produkálni. Csak azért, mert te VW-fan vagy, a gyerek is csak azt vehet? Az én apám is a németet szereti, én mégis Honda-t hajtok 4 éve. Akkor szintúgy Golfot kéne vennem?

Inkább segíts neki egy szép állapotú példányt választani, és akkor nem fog elmenni a kedve az autózástól amiért egy számára nem szimpatikus autóban ül.

aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
73%

Az Alfa tényleg egy pocsék választás első autónak, ezért a megfelelő lépés az, hogy hagyod hogy azt csináljon, amit akar. Mind hülyén születünk, a legjobb tanár pedig a személyes tapasztalat. A gyereket hagyni kell hibákat elkövetni. A te szülői feladatod az volt, hogy amíg fel nem nő, addig életben tartsd és életképes embert nevelj belőle. Ez a feladatod véget ért. Innentől nincsen semmi dolgod. Tanácsokat adhatsz, véleményedet elmondhatod, de nem a te döntésed, hogy ő mit csinál. Ezt minél hamarabb megfogadod, annál jobb lesz mindenkinek. Neked és a gyereknek egyaránt.


Vegye csak meg az Alfát. Most kell hülye döntéseket hoznia fiatalon, amikor még nincs tétje. Most kell megtanulnia a leckéket, nem pedig majd akkor, amikor már a saját családjáért felel. Ha szar autót akar venni, akkor most vegye meg, most rohadjon le az út szélén, ne pedig egy babával a háta mögött maradjon Bivalybasznád és Pusztabikacsök között a 9275-es úton a 40 fokban. Ennek most van itt az ideje, amíg fiatal.

aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont ideàlis egy Alfa. Megtanulja a hibákat diagnosztizàlni, megismeri a lehúzós szerelőket.

A VW holt unalmas, ugyanannyira szar, de legalább a te szXrodat viszi tovább.

Végülis ne hagyjuk a gyereket felnőni, ugye?

aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy sem fogod tudni lebeszélni. Vegye a saját pénzéből és majd úgyis megtapasztalja saját bőrén. Ha egyáltalán képben van hogy ti fizetitek neki, akkor kösd feltételekhez, hogy csak ilyen és ilyen autót veszel neki, különben magának fizet mindent.
aug. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apjára mint releváns "véleményvezérre" a józan eszével nem hallgat, akkor teljesen mindegy mit mondasz neki. Gyereknevelés témakörben kell feltenni a kérdést, lehet-e ilyenkor még korrigálni az elvesztegetett éveket
aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!