Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől növekedhetett meg a...

Mitől növekedhetett meg a fogyasztásom szerviz után?

Figyelt kérdés

Vettem pár hónapja egy kocsit. Mentem vele 1-2 hétig, azalatt stabilan 7 liter körüli fogyasztást mért a fedélzeti számítógép.

Aztán elvittem egy nagyszervízre, teljes vezérléscsere, szűrők, folyadékok. Ezen kívül egy szervoócső, és a két első lengéscsillapító volt cserélve.

Ezt követően a fogyasztás lassan kB +0,5 literrel növekedett. Így most 7,5 liter körüli, néhány száz km autózás után.

Hogy lehet ez?

Kettes Ford focus, 1.6 benzin.


aug. 3. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Teljesen azonosan közlekedtél vele? Mert pár száz km alatt ennyit simán eltérhet a fogyasztás ha például csak városozol. De lehet szerelési hiba is, például hogy elrakták kicsivel a vezérlést.
aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
Pl. lehet, hogy levették az akksiról a kábeleket és a működés során összegyűjtött, eltárolt beállítási értékek törlődtek. A motor elkezdett az elöregedett szenzorok jelei alapján dolgozni.
aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amikor megvettem, majdnem 20 liter fogyasztást írt ki.

Mentem vele vagy 150 km-t, és ennyi elég volt hogy 6,9 literre lemenjen.

A szerviz óta közel 1000 km-t mentem, és 7,4 volt a legalacsonyabb, azt is vagy 20 km-en keresztül írta, majd megint növekedett 1-2 decivel. A közlekedési szokásaim ugyanazok.

aug. 3. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Fél liter az jelentektelen eltérés. Simán lehet hogy többet álltál piros lámpánál vagy szimplán nehezebb lett a lábad egy picit.
aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ennyi különbség akár még a hőmérséklet változás miatt is lehet. Ez jelentéktelen.
aug. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A számítógép alapján nincs értelme aggódni,mert az csak átlagfogyasztást mutat, és sokminden befolyásolhatja annak mérését. 30km-re járok dolgozni, és szoktam nézegetni a fogyasztást, de még ezen a távol, ami 2/3 részt országút,tudok produkálni 1,5 literes különbségeket,miközben nem nyomom neki jobban, mert nem.mindegy,hogy reggel vagy délutánra megyek,illetve milyen a forgalom, és akkor klímát még nem is kapcsoltam. Ha nyomkodom a telefont még indulás előtt, és 5-10 percet ketyeg alapjáraton a motor, az a kocsi szerint egyből fél liter pluszt jelent.
aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A telitankos módszer a megbízható mérés.
aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!