Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az , hogy szívó...

Miért van az , hogy szívó dízel szinte nincs is , turbo benzin meg nem olyan elterjedt,mint a szívó?

Figyelt kérdés
júl. 11. 20:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
77%

"Ja, hogy a környezetvédelem ostoba?"


Nem azt írtam, hogy nem kell védeni a környezetet, hanem hogy a jelenlegi jogi környezete ennek értelmetlen és képmutató. Te kis sötétzöld.


"Nem csak az üvegházhatású gázokkal van gond."


Persze. A globális felmelegedést ezek okozzák. Emiatt megy a hiszti. A többi maximum a szmog kialakulásában játszik szerepet, ez még jogos is (= ne helyben szennyezünk), de ehhez nem ikerturbós fűnyíró motorok kellenek, hanem hibridek, esetleg elektromos autók.


"A teljes szennyezőanyag kibocsájtásra igaz a 10-20%, a közlekedésre vonatkozóan. A többi főleg az ipar, meg a lakossági fűtés."


Amit én írtam szám, azok EU-s tanulmányokból és tudományos folyóiratokból vannak. Persze te nyilván jobban tudod, Szakértő Úr.


"Na most, ha te vagy az állam, a három közül melyiket korlátoznád? Az ipart? Öngól! Visszaesik a gazdaság, csökken a GDP, államcsőd. Fűtés? Megtiltod az embereknek, hogy fűtsenek, ücsörögjenek otthon fűtetlen lakásokban? Tömegesen belehalnak, felkelések, zúgolódások, tiltakozások, polgárháború, nincs aki dolgozzon, adót fizessen, államcsőd."


Senki nem beszélt erről. És amúgy se ezek a legnagyobb szennyezők. Mezőgazdaság, vegyipar, energiaipar, hajók és repülők.


Mellelseg a járműipar szerinted mi, ha nem ipar? 🤣🤣 Minden autó mögött áll egy gyártás, és egy ellátási lánc. Németországban minden hetedik munkahely az autóiparhoz köthető. Ezek kerülnek veszélybe a sötétzöld hülyeségek miatt.


Na szevasz!

júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
48%

#20 szerinted mivel védem jobban a környezetemet? ha a most 35 éves autómat még 10 évig életbentartom...


vagy kidobom az erdőszélére, legyártanak miattam jelentős környezeti terheléssel egy új valamit, amit 5 év múlva megint dobok az erdőszélre, újat gyártatok, azt 5 év múlva megint dobom az erdő szélére?


A mai "környezetvédelmi" intézkedések 80%-a arról szól hogy ott ahol te vagy kevesebbet szennyez, de máshol meg 5x annyit.

júl. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
30%

"Amit én írtam szám, azok EU-s tanulmányokból és tudományos folyóiratokból vannak. Persze te nyilván jobban tudod, Szakértő Úr."


Továbbra sem látom a pontos forrásmegjelölést, csak a szájkarate megy...


"Mellelseg a járműipar szerinted mi, ha nem ipar?"

Ki írta, hogy nem ipar? Ja, tehát a környezetvédelmi előírások, nem arra vonatkoznak, hogy a közlekedési kibocsájtás csökkenjen, hanem hogy az autóipart visszaszorítsák...

Logikus! Meg az is, hogy a közlekedés és a járműipar ezek szerint egymás szinonimái. Ma is tanultam valamit a fotel-szakértő úrtól, aki szabadidejében állítólagos titkos tudományos folyóiratokat olvas...

Feladom, legyen így! Tipikus galambbal sakkozás esete.

júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ez ilyen furán működik, szóval VÁSÁROLJ autót, mert az a gazdaságnak jó, de ne használd mert az bűűn!!!

Mindeközben bármilyen környezetszennyezést elkövethetsz úgy egyébként a megfelelő helyre történő pénzbefizetés esetén. :)

júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!