Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetemistának autó (benzin...

Leviii09 kérdése:

Egyetemistának autó (benzin vagy diesel?)

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg egyetemista vagyok és szeretnék venni egy autót, ez az autó egyben az első autóm is lenne. Mivel egyetemista vagyok így nem rendelkezem egy átlag ember keresetével. Az utobbi 3 hétben a lehető legtöbb videót amit csak tudtam megnéztem a témával kapcsolatban, illetve rengeteg embert megkérdeztem mi a véleményük, de tudom hogy itt vannak olyan emberek akik értenek hozzá, így ezt a lehetőséget sem szeretném kizáni.


tudnivalók:


- Az autóra max 800 ezer forintom lenne.


- Olyan autót keresek ami megbízható és könnyen fenntarható.


- Benzin vagy diesel? Mert ez egy nagy dilemma nálam, hisz rengeteg ember kommentjét, illetve videókat néztem erről és szeretném a lehető legkevesebbet költeni az autóra és max egy hónapban a tankolásra olyan 50-60 ezer fotint állna rendelkezésemre.

Az autót csongrádról kecskemétre oda vissza használnám, néha el mennék szegedre is de ez havi 1 alkalom kb. De 1 héten olyan 3 alkalommal mennék csongrádról kecsóra ami oda 50-55km illetve vissza is ugyan ennyi.


Nézegettem sok autót föleg ami 100hp alatt van mert nekem tenyleg mindegy mennyi lóerős csak az a lényeg eljussak a-ból b-be. nézegettem ford focus 1.4, opel astra g, fiat-ot, renault clio, wolks golf-ot stb. Mert elvileg ha minél egyszerűbb maga az autó annál kevesebb baja lehet.


összegezve: olyan autót keresek amit nem kell folyton szervizeltetni mert tönkre megy benne valami. Olyan autót ami tankolásnál nem eszi meg totálisan a pénzem (tehát heti 3 alkalom csongrád-kecso oda vissza.


Ha napi használatot is belenézem olyan 500 km-ert ha megyek vele 1 héten).


Olyan válaszokat várok, amik nem negatívak tényleg én nem értek az autókhoz, szeretném ha ezt figyelembe vennétek. Konkrét autó tipusokat stb mire kell figyelni rá ilyen hasznos tippek is jöhetnek.


Köszönöm szépen:)



tegnapelőtt 02:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legkevesebb probléma egy suzukival lesz. Vasaló swift a legjobb választás neked. Az hogy legkevesebbet kelljen a szerelőhöz vinni, az csakis az állapottól függ, jól át kell vizsgáltatni megvétel előtt megbízható szerelővel vagy erre szakosodott szakemberrel. Ennél tuti nem fogsz jobbat találni az elvárásaidnak megfelelően.
tegnapelőtt 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Ja és csakis benzinest vegyél ha ilyen kis pénz áll rendelkezésre egyszerre. Dízellel lehetnének azért drágább javítások egyszerre. Na meg persze ennyiért nem is kapsz normális dízelautót.
tegnapelőtt 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a suzukit valamiért nem kedvelem nem jó emlékek fűznek hozzá :/, amiket felsoroltam mint pl a ford focus az jó választás lenne ?
tegnapelőtt 03:31
 4/16 anonim ***** válasza:
Suzukit vennék mindenképp : Swiftet vagy Ignist .
tegnapelőtt 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Értelmes Ford Focust nem kapsz ennyi a pénzért. A kis autókat nézegesd. Pl. Ford Fiesta.
tegnapelőtt 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Morzsi007 ***** válasza:
Ennyiért mindenképp benzinest szabad venni. Igénytelen Suzuki jó lesz.
tegnapelőtt 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Morzsi007 ***** válasza:
Focus is már akadhat ennyiért, vagy Renault Clio, PSA-t nem javasolnám. Csak akkor vegyél autót, ha van félretett pénzed még 2-300 000 Ft, hogy legyen mihez nyúlnod, ha ki kell cserélni valamit. Ez mellett biztosítás, teljesítményadó, ha lejár, akkor műszaki vizsga költségei.
tegnapelőtt 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok ünneprontó lenni és nem bántásból, de nem kötelező mindenkinek autóval járnia. Én is voltam egyetemista, volt jogosítványom, de nem volt autóm. Vettem diákjegyet vonatra, meg helyi közlekedési bérletet. Túléltem. Autót már csak akkor vettem mikor már dolgoztam és ilyen lomoknál normálisabbat meg tudtam venni.


"olyan 500 km-ert ha megyek vele 1 héten" "max egy hónapban a tankolásra olyan 50-60 ezer fotint állna rendelkezésemre"

Tehát egy hónapban 2000 km-t tennél meg. Ezt 80-90 liter tankolásával, valami olcsó öreg kotlával. Ez 4,0-4,5 literes fogyasztást jelent. Egy öreg autóban meg bármi elfáradhat, főleg ilyen elég intenzív használat mellett. Bármikor beeshet egy több százezer forintos szervizszámla. Vagy csak új gumit kellene venni a matuzsálemi repedezett helyett. Akkor mi van?!

tegnapelőtt 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem vettem magamra, viszont minden héten 2-3 alkalommal megyek kecskemétre egyetemre utánna kiskunfélegyházára megyek estire ami 16-tól kezdödik. Sajnos vonat szóba sem jöhet mert csongrádról nincs normális vontat, mert olyan régi hogy 40 perc mire kiér csak félegyházára. A busz ez mellett az egyetlen megoldás meg egyben lehetőségem is, de viszont nincs olyan normális csatlakozás hogy időben oda érjek félegyházára az esti órára. Ezért szerettem volna egy kis autót venni mert így talán megtudom oldani a kettőt egyben.
tegnapelőtt 14:40
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 Akkor muszáj autóval menni, de ennyiből kisköbcentis benzinest tudsz csak venni, ami olyan 7-8 litert be fog kajálni. Ez pedig a 620 as üzemanyag árak mellett 50-60 ezerbe nem fog beleférni. 7 literes fogyasztással, 620-as benzinnel számolva: 7x20x620=86.800 ft a havi üzemanyag költséged. Aztán fizesd az adókat, gumikat, autópálya matricákat, biztosítást, műszakit és az autón a javításokat. Csak akkor jöhet ez így össze, ha veszel egy papír swiftet, rendbe rakod és marad még egy kevés a fenntartására. Az akár elmegy 6 literrel is, csak 500 km alatt megpusztulsz benne.
tegnapelőtt 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!