Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetemistának autó (benzin...

Leviii09 kérdése:

Egyetemistának autó (benzin vagy diesel?)

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg egyetemista vagyok és szeretnék venni egy autót, ez az autó egyben az első autóm is lenne. Mivel egyetemista vagyok így nem rendelkezem egy átlag ember keresetével. Az utobbi 3 hétben a lehető legtöbb videót amit csak tudtam megnéztem a témával kapcsolatban, illetve rengeteg embert megkérdeztem mi a véleményük, de tudom hogy itt vannak olyan emberek akik értenek hozzá, így ezt a lehetőséget sem szeretném kizáni.


tudnivalók:


- Az autóra max 800 ezer forintom lenne.


- Olyan autót keresek ami megbízható és könnyen fenntarható.


- Benzin vagy diesel? Mert ez egy nagy dilemma nálam, hisz rengeteg ember kommentjét, illetve videókat néztem erről és szeretném a lehető legkevesebbet költeni az autóra és max egy hónapban a tankolásra olyan 50-60 ezer fotint állna rendelkezésemre.

Az autót csongrádról kecskemétre oda vissza használnám, néha el mennék szegedre is de ez havi 1 alkalom kb. De 1 héten olyan 3 alkalommal mennék csongrádról kecsóra ami oda 50-55km illetve vissza is ugyan ennyi.


Nézegettem sok autót föleg ami 100hp alatt van mert nekem tenyleg mindegy mennyi lóerős csak az a lényeg eljussak a-ból b-be. nézegettem ford focus 1.4, opel astra g, fiat-ot, renault clio, wolks golf-ot stb. Mert elvileg ha minél egyszerűbb maga az autó annál kevesebb baja lehet.


összegezve: olyan autót keresek amit nem kell folyton szervizeltetni mert tönkre megy benne valami. Olyan autót ami tankolásnál nem eszi meg totálisan a pénzem (tehát heti 3 alkalom csongrád-kecso oda vissza.


Ha napi használatot is belenézem olyan 500 km-ert ha megyek vele 1 héten).


Olyan válaszokat várok, amik nem negatívak tényleg én nem értek az autókhoz, szeretném ha ezt figyelembe vennétek. Konkrét autó tipusokat stb mire kell figyelni rá ilyen hasznos tippek is jöhetnek.


Köszönöm szépen:)



júl. 3. 02:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy szimplán nem jön ki a matek. Havi 60 max, amid van üzemanyagra. Ez kb 97 liter benzin. (számoljunk benzinnel, mert ennyiért dízelt venni a világ legnagyobb butasága, minden lesz csak nem megbízható vagy olcsón fenntartható)

Ez 2 ezer kilóméterre 4.8-as átlagfogyasztást jelent. Nem fogsz olyan régi konstrukciós kis gyenge benzinmotort találni, ami boldogan el lesz 7 liter alatt. De menjünk biztosra, mondjunk 6.5-öt. Még mindig ott tartunk, hogy a benzinre sincs elég pénzed.

(Nem beszélve arról, hogy egy autót rendszeresen karban kell tartani, egy 20 éves autónál bármikor bármi beüthet. Jól írták fenn, egy ilyen kaliberű autónál is kell egy 300k "felesleg" a kasszába, ami csak erre van félre téve.)

Az utak egy részét mindenképp le kell cserélned valami tkg-re. Vagy esetleg összebarátkozol valakivel, akinek ugyanezeket az utakat, ugyanekkor kell megtennie (szaktárs?), és megbeszélitek, hogy felezitek a benzinárat.

júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, egyetértek veletek :) valszeg akkor úgy lesz hogy veszek egy swiftet, csak ennyi a kérdés hogy melyiket ? láttam vannak ugyan olyanok suzuki swift 1.3-as és sedanban az szerintetek jó?


Majd ha lesz pénzem nagyobb autóra majd lecserélem a swiftet.

júl. 3. 16:44
 13/16 anonim ***** válasza:
51%
Felesleges neked a szedán, ha mindig egyedül utazol. Fogyasztása is magasabb.
júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#12 Mindegyik swift jó, de neked az autópályára csak 1.3-at érdemes, mert az 1.0 túl gyenge hozzá. De a fő lényeg az állapot. Szar állapotút ne vegyél meg. Nagyon nagy választék van. A rozsda is nagyon eszi már ezeket, érdemes azt is nagyon megnézni rajta.
júl. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Morzsi007 ***** válasza:
Pályára a Sedan, halkabb és erősebb is.
júl. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Szia,


Én egy 206-ost vettem ennyi pénzből ősszel!

A történetünket itt olvashatod: [link]


Én ajánlom a típust. Ennyiért már kapsz 15 évnél fiatalabbat. Hosszúban nekem klímával 6 litert fogyaszt. És habár ott a hátsó híd, a hengerfejesedés, az ECU és a BSI probléma ha ezeket belekalkulálod a vásárláskor, akkor remek társ lehet.

júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!