Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel motorba milyen kopáscsö...

Diesel motorba milyen kopáscsökkentő adalékot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Eddig a wynn's adalékát használtam. Ez ilyen sűrű, mézszerű anyag, elég macerás a beöntése, mert csak felmelegítve folyik.

Van ennél jobb, hatékonyabb kopáscsökkentő, amit ajánlani tudnátok?



#adalék #dízelmotor #kopáscsökkentő
máj. 30. 06:32
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Prémium gázolaj. Minden más max kárt tud okozni, hasznot nem.
máj. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Semmilyet, 10 ezer km olajcsere es ennyi. Kapja az uj minősegi olajat az eleg neki + a gazolaj sokkal olajosabb mint a benzin, szemely szerint nem hasznalnak semmit. Omv-t meg kerülnem nagy ivben.
máj. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Nézd meg vagy érdeklődj utána hogy a kamionok mit használnak hogy elmennek 1-2 millió km-t.

Meg mondom neked semmit és a gázolaj is a normál amit beletesznek.

máj. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igaz, jogos, elfelejtettem beleírni a kérdésembe, hogy öreg, sz.rrá kopott, agyonhasznált diesel motorról van szó. Szóval ilyenhez keresek valamit, amitől a forró, felhevült motor is még be tud indulni és nem csak hidegen.

Az említett márkán kívül még láttam drágábban pl a liqui moly-t, azok jók, jobbak? A metabondot nagyon drágának tartom, persze lehet, hogy az annyival jobb is, nem tudom, mert az ára miatt sohasem használtam.

Üzemanyagból jót szoktam tankolni.

#2 Omv-vel mi a gond? Nekem eddig csak a sima(?) auchan üzemanyagokkal volt problémám.

máj. 30. 08:42
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Én nem szoktam ilyeneket használni. Prémiumot tankolok ugyan, de nem a kopás megakadályozás miatt, vagy mert +50 lóerőt okozna, meg literekkel kevesebbet fogyasztást. Hanem szimplán csendesebb az alapjárat és nem vág földhöz a felára. A mai árak mellett, 600 vagy 650 literenként, arra már azt mondom, hogy majdnem mindegy.

Az előző autóm is dízel volt, új korától nálam. Kb. 360.000 km volt az órájában mikor eladtam. De mérhető olajfogyasztásom, indítási problémám soha nem volt. A motor, bontatlan volt, turbó, injektorok szintén még a gyári beszerelés.


"öreg, sz.rrá kopott, agyonhasznált diesel motorról van szó." Azon már az adalék nem fog segíteni. Nem fogja visszagyógyítani a lekopott fémet. Ott motorfelújítás, vagy ha valami gyakori típusról van szó, lehet hogy olcsóbb egy komplett fűzött blokkcsere.


A kamionos példa szerintem nem teljesen releváns. Egy kamionnal mennek folyamatosan egész munkaidőben üzemmelegen egyenletes fordulaton. A kopás 99%-a nem ekkor következik be. A motor is nagyobb, nyomatékosabb, más a váltó áttételezése, több olaj van a motorban. Ugyanannyi futás alatt a dugattyúk kevesebb utat tesznek meg egy kamionban, mint egy személyautóban. Tehát több sebből is vérzik a dolog. Ha egy személyautót is folyamatosan üzemmelegen, egyenletes közepes fordulaton használnának, napi egy indítás mellett, minimális hidegüzemmel, nem a 4 km-re lévő munkahelyre, gyerekért az oviba, hétvégén a teszkóba tipikus rohangálásra, a világból kimenne.

máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szarrá kopott motornál mindegy mit használsz, felesleges pénzkidobás.


A diesel motorok azért (lennének) jók mert a gázolaj alapból kenést ad.


Egy régi adagolós, nagy köbcentis de ehhez képest gyenge diesel motor kb megölhetetlen.

máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4 Utólag meg főleg nem ér semmit és főleg csak több kárt okoz, mint hasznot. Ezen csak a motorgenerál/csere segít.
máj. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Ezek mind parasztvakítás és marketing. Az igazi megoldások az időben olajcsere, a jó minőségű, belevaló olaj, a gázolajszűrő csere 40 ezer kmnként stb. Szóval karbantartás. Ezek az adalékok max. kárt tesznek. A kivétel az ilyen tisztítók, de az is csak elhanyagolt kocsinál ér valamit. Pl. motortisztító az olajba, injektortisztító a gázolajba. Ezeket is csak egyszer, autó megvétel után.
máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
OMV a legjobb mit pattogsz
máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Wynn's-t tettem bele, friss olajjal, szerintem egy kicsit javult tőle a helyzet, majd idővel kiderül, hogy így, ennyi, elég lesz-e, hogy mégis "életben" maradjon ez az ős régi diesel motor. Jó lenne elkerülni a motorfelújítást, mert az nagyon sokba fájna.
máj. 30. 22:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!