Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy itt is,...

Miért van az, hogy itt is, meg a legtöbb fórumon fujjolnak az SUV autókra, közben meg azt kifizetődő gyártani, mert az emberek azt veszik?

Figyelt kérdés

júl. 8. 18:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
57%
#39: neked milyen autód van?
júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
67%

43.

Mondeo.

júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
66%
#39 ezek annyira terepjárók, hogy a vizes fűről se tudnak lejönni :D
júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
75%
Én pl. nem fújolok rájuk, sőt, tarthatnék is egyet, de nekem nem kell egy terepre teljesen alkalmatlan, nulla csomagtérrel rendelkező kotla. Ha magasabb üléspozíció kell akkor van is egy Jumpym meg Transitom éppen a flottában. (Amúgy egyebként erősen pickup, terepjáró-párti vagyok, és ezek legalább nem rúgnák el magukat az első homokbuckánál.)
júl. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
61%

Sokaknak elkélne itt egy mikroökonómia gyorstalpaló...

Nem, nem a gyártók "sunyi terve" elárasztani a piacot az SUVkkel, rátukmálni mindenkire. Egy cég kapitalista keretek közt a keresletre reagál. A cégek versengenek, ki képes jobban reagálni a keresletre. Ez egy tény, ezzel vitatkozni felesleges.

Nyilván nem tiszta kapitalista rendszerben élünk, van sok más tényezője is a dolognak, de nem értem, honnan szedték sokan ezt a már-már összeesküvés-elmélet szerű gondolatot.

Sokan (félig jogosan) lepontozzátok azt a kis csírát aki veri a mellét arra, hogy milyen gazdag. Pedig nem állít teljesen hülyeséget. Az SUVk beléptek egy ördögi körbe, és bizony részben azért népszerűek, mert presztízst sugallnak. Egyszerű végiggondolni: egy új Corollának van 20-25 éves tesója. Hol a 25 éves Corolla Cross? Arra már nehezebb azt mondani, hogy "áhh, csak egy Corolla". A másik meg, hogy nyilván formára is igaz ez a sztereotípia: az SUVk nagyátlagban fiatalabbak és drágábbak az utakon, mint a szedánok vagy kombik. Megint csak, presztízsérzetet ad. Senkit sem érdekel, hogy egy Q3 ugyanolyan jó mint egy A3, ha "különlegesebb" érzés beleülni.

júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
78%

45.

Most éppen bebizonyítottad, hogy mégis a farokméregetésről szól.

Mert, mint autók, sokkal több a hátrányuk, mint az előnyük.

júl. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
10%
spóroljatok, gyűjtögessetek fiúk, 10-20 év és nektek is összejöhet egy használt SUV
júl. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
68%

#47 nekem is van ilyen végletekig ostoba ismerősöm, évekig tartott de nagyon lassan megértette hogy nem akarja mindenki megdugni a kövér nőjét.


te is ilyen szintű mélységekben vagy szellemileg, mert nemvagy képes felfogni hogy nem mindenki vágyik ilyen fostömlőkre.

júl. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
9%
#48: figyelj, nem tudom, vállalj másodállást, vegyél vissza a cigiből, kannásborból, valahogy csak félre tudsz tenni havonta legalább egy tizest
júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:

46

Nem.

Egy Corolla Cross farokméregetés egy Corollához képest? Egy RAV4 egy Camryhez képest? X5 az 5ös BMW-hez képest? Ugyanaz a kategória.

Attól, hogy valaki különlegesebbet akar, nem feltétlenül szól az egész a farokméregetésről. Ez nagyon fekete-fehér látásmód.

Nem mellesleg nehogymár azt mondd nekem, hogy az emberek farokméregetnek egy (no offense) mezei Suzukival/Toyotával/Nissannal/stb. Nem minden SUV az utakon egy bazinagy X7. Apósnak új S-Cross van. Jó kis autó, de mindenre jó, csak nagyzolásra nem :D

júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!