Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 milliós megtakarításból 8...

50 milliós megtakarításból 8 milliós új autót venni reális?

Figyelt kérdés
Ennyi a kérdés. Nem hitelre, egyben kifizetve, (tesztautó volt, tehát olcsóbb, mint a listaár olyan 17-18%-al.) Utoljára 18 éve vettem új autót, azt cserélném le, de nem ismerem a mai viszonyokat. Semmilyen hitelem nincs, lefizetett lakásom van, felnőtt, külön élő gyerekeim vannak, és ez az egy autó lenne a háztartásban, mert feleségem nem vezet. Azt is tudni kell, hogy középkorúak vagyunk, és mivel nincsenek már velünk gyerekek, most szeretnénk igazán elkezdeni utazgatni autóval Európában, mert ez kimaradt az életünkből.

jún. 25. 17:19
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Persze nekem is több azért, mint közlekedési eszköz, arra jó a mostani is. Annyival több, hogy dolgoztunk keményen az életben, felneveétünk két gyereket, akiknek már szintén van gyereke, és most jó érzés lenne valami új, komolyabb autóval eltölteni 5-10 évet, amibe jó beülni, jó ránézni.
jún. 25. 17:47
 12/23 anonim ***** válasza:
Teljesen reális vásárlás, és jó autóról van szó. Szerintem nyugodtan megveheted:D
jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Majom-banán esete. A leírás alapján van bőven "banánra". Ez kb 8 havi jövedelmetek. Drágább kocsit is simán meg engedhettek magatoknak. Ha tetszik és szeretnéd vedd meg.

Jó kirándulást vele és sok baleset mentes kilómétert. 😉

jún. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Őszinte leszek. Ha 50 milliót felére tudtatok tenni kb. 50 éves korotokra, saját házzal, akkor a későbbiekben sem lehet nagy gond az anyagiakkal nálatok.


Szóval én nem szorítanám magamat ilyen keretek közé. Megmondom őszintén, fiatal korom óta BMW rajongó vagyok. És nem azért, mert bármikor is a kivágott kipufogós hülyegyerek autóval csapattam volna. Az első BMW-m egy 150 lóerős ötös volt (E39 520i), azon tanultam meg autót szerelni, és egyúttal bele is estem a márkába.


Szóval én elfogult vagyok, de mind emberileg, mind szakmailag (bár nem vagyok hivatalos autószerelő) tudom ajánlani neked a BMW modelljeit. 18-20 millió között tudsz venni szinte új, pár éves, 15-20 ezer kilométert futott G30/G31 530d-t. 265 lóerős modell.


Ezeknek típushibája nem nagyon van, az egyéb költségek pedig teljesen tervezhetőek. Szóval elenyészően ritka eset az, amikor valaki egy újabb BMW-re ingét-gatyáját rákölti. 180 ezres futásteljesítménynél kell neki vezérléscsere + csapágyazás (ez kb. 1 millió forintba kerül jelenleg), ezenkívül csak a hajtásláncra és a kötelező olajcserére kell odafigyelni. Futóművel pl. semmi gond nem szökött lenni 300.000. km-ig, annyira jókat csinálnak már.


Ha esetleg érdekelne, írok részletesebb tudnivalókat a motorról, de nem tukmálni akarom, nem a saját autómat hirdetem itt :D csak kíváncsiságból megnéztem HAHU-n, jelenleg 3 db ilyen eladó van hirdetve.


Szerintem, ha be akarjátok járni Európát vele, és fontos a kényelem és a külső is, nincs ennél jobb választás. És nem fikázni szeretném az Octavia/Passat vagy hasonló kaliberű autókat, nyilván azzal sem jársz rosszul.

jún. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

14

Őszintén még ha meg is tudnák engedni maguknak, szerintem felesleges. Én a helyükben inkább költenék kevesebbet autóra, és többet az utazás többi részére (jobb hotel, jó éttermek)

jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#15


Ez is egy nézőpont. Az biztos hogy nem szabad minden pénzed elkölteni autóra. De szerintem az alapján, amit a kérdező írt, nem áll fent ez a helyzet.

jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mondjuk ilyen jövedelemnél és megtakarításnál az "utazás" nekem eleve olyan célpontot jelentene, ahová nem autóval indulok el, hanem repülőgéppel, netán hajóval.

Úgyhogy nekem a vásárolt autó hétköznapi használatra kéne, otthon. Esetleg kisebb kirándulásokra.

jún. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
17-esnek. Igen, valóban van olyan lehetőség is, hogy az ember repülővel megy egzotikusabb helyekre, de az igazat megvallva az ember ennyi idősen megváltozik, és autózni Európában, hegyekben, együtt ülni a kocsiban, kis oanziókban random megszállni, városokat nézni sokkal nagyobb élvezet, mint elmenni kétszerannyi pénzből Balira. Nekünk teljesen kimaradt Európa (nekem nem, én munkaügyben jártam többfelé), és valahogy ez vonz minket.) Gyerekekkel 2 évente volt Egyiptom, stb, de nem vágyunk már erre. Inkább ősszel, tavasszal beautózni Európát. Rengeteg úticél van, és közben mindenféle változatos dolog. Egyébként nem olyan gigantikus jövedelem ez 55 évesen, az egyik gyerekünk az informatika egy speciális területén dolgozik, többet keres, mint ketten együtt.
jún. 25. 18:41
 19/23 anonim ***** válasza:
8 < 50, innentől kezdve nem nagyon értem mi a kérdés
jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Jó választás. Idősödve nem szabad az utolsó petákot elbuxni. Jöhet betegség, munkanélküliség, ...
jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!