Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyi megtakarítás reális...

Ennyi megtakarítás reális külföldön?

Figyelt kérdés
Hali. 26 éves vagyok. 4,5 évet húztam le külföldön és kb 6 millió forintom maradt elrakva. Kicsit elégedetlen vagyok. Viszont az autó (ami munkába járáshoz elengedhetetlen ) rengeteget kivett a zsebemből. Olyan havi 100 ezret (nagyon drága a biztosítás) .viszont mindent megvettem magamnak amit akartam illetve minden tartozásomat letudtam és jelenleg járok okj-s képzésre ami megint csak fél millió. Ezután vállalkozást akarok indítani. Szerintetek ez normális megtakarítás lehet? Csak magammal vagyok elégedetlen?
2019. júl. 2. 08:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Magyarországon a legtöbb fiatal az életbe nem rak össze 4,5 év alatt 6 millió forintot, úgy hogy közbe mindent megvesz magának amit akar, autót tart stb... Szóval szerintem elégedett lehetsz magaddal.
2019. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Elég sok infó hiányzik, ami nélkül nem lehet megválaszolni a kérdésedet.

Hol voltál "külföldön", mennyit kerestél, mennyi volt a szükséges kiadásod (ami nem szórakozás meg "csak" kényelem), miket vettél megadnak (mert nem mindegy, hogy például egy jó gépet, vagy 5 gamerlaptopot, stb)

Viszont Mo-on 6 milló megtakarítással vállalkozást indítani nem fogsz tudni, ennél jóval több alaptöke kellene. Meg másik kérdés, hogy milyen vállakozást akarsz, van-e rá egyáltalán kereslet?

2019. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, amit az induláskor gondolnak a magyarok (kinn kolbászból van a kerítés), kevés. A realitáshoz szerintem közel van.


A vállalkozás típusától függ, hogy elég lesz-e ez a pénz.

2019. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van egy középkategóriás autóm. 2006-os honda accord. Ezt tartom fent lassan 3 éve. 2 literes benzines autó napi 70 km-t mentem vele munkába. Lehetett volna dízel is és akkor jobban jövök ki talán de 25 év alattiaknak 2 literes felett nem adnak biztosítást később mikor tehettem volna meg már nem akartam váltani. 300 ezer forintért vettem az asztali pc-met. Tv, telefon, ps4 pro . Ezekre értem hogy mindent amit akartam. Haza költöztem és pár hónapra elegendő félretett pénzem van (ezt kivontak a megtakarításból) lakbér , kaja , rezsi , üzemanyag stb... villanyszerelő képzést kezdtem el és ha elvégeztem egy szakihoz akarok szegődni kb fél-1 évre. Utána maszek vállalkozás van tervben( ahol címekre megyek ki) . Úgy tudom van rá kereslet bőven. Így utólag belegondolva viszont tényleg szerencsésnek momdhatom magam. Sokak a fizuból sem jönnek ki egy hónapban.
2019. júl. 2. 09:03
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Ez havi ~111e Ft megtakarítás átlagosan. Jól gondolod, ha azt gondolod, hogy ez nem annyira sok, legalábbis Nyugat-Európában biztos nem. Ráadásul nagyjából annyi pénzed ment el az autóra, mint amennyit félretettél, ha jól számoltad az autó teljes költségét (pl. értékvesztést beleszámoltad?). Valószínűleg jobban jártál volna egy biciklivel, vagy egy robogóval, most lenne vagy 10M Ft-od...


De a múlton kár rágódni, ha ennyi van akkor ennyi van, ezzel már bánj okosan.

2019. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Azt nem igazán értem, hogy miért kellett ekkora autó, meg utána miért kellett volna még nagyobbra cserélni. Ha az embernek nincs családja, szerintem elég egy 1-1.4literes is.
2019. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze nyílván napi 70km-t majd biciklivel fogok járni. Még robogóval sem amilyen utak voltak kint
2019. júl. 2. 10:36
 8/14 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 és fél évem alatt takarítottam meg ennyit. Előtte letudtam azt a 2,5 millió tarzozásom ami volt. Ez az autó másfél milliótól kezdődik otthon. Sajnos a rettentő magas biztosítási díjat és lakbért nem tudtam elkerülni de azt hiszem így is megérte. Ha egy kicsit is de megalapoztam a jövőmet. Plusz vezetni amúgy is imádok (meg muszáj is volt) . Tényleg jobban belegondolva azt hiszem megérte. Otthon sajnos ezt nem tudtam volna megtenni, vagy nem ennyi idő alatt
2019. júl. 2. 10:39
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"amilyen utak voltak kint"


Ez mégis hol volt?

2019. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Írországban...
2019. júl. 2. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!