Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 milliós megtakarításból 8...

50 milliós megtakarításból 8 milliós új autót venni reális?

Figyelt kérdés
Ennyi a kérdés. Nem hitelre, egyben kifizetve, (tesztautó volt, tehát olcsóbb, mint a listaár olyan 17-18%-al.) Utoljára 18 éve vettem új autót, azt cserélném le, de nem ismerem a mai viszonyokat. Semmilyen hitelem nincs, lefizetett lakásom van, felnőtt, külön élő gyerekeim vannak, és ez az egy autó lenne a háztartásban, mert feleségem nem vezet. Azt is tudni kell, hogy középkorúak vagyunk, és mivel nincsenek már velünk gyerekek, most szeretnénk igazán elkezdeni utazgatni autóval Európában, mert ez kimaradt az életünkből.

jún. 25. 17:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Épp reális, de az fontosabb, hogy mennyi a havi bevétel. Annak az x százalékából kellene fenntartani az autót, nem a megtakarításból.


Milyen autóról van szó egyébként?

jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Octavia kombi, kicsit több, mint 8, 8és fél, csak nem akartam a kérdést bonyolítani. Ugyanilyen benzines Octavia van most is, 18 éve használjuk. Az új ára 10 körül lenne, és most van egy ajánlat, 4e km van benne, teszautó volt, 3 hónapos. Nagyon szeretem a márkát is és a típust is. Bevételünk van, magasabb tartományban, havi 1m körül kettőnknek. Harminc év munkaviszonyokkal. Most, hogy a gyerekeink már jópár éve nincsenk velünk, most vagyunk úgy, hogy költenénk magunkra. Nem tervezünk másikat venni életünk további részében, ez is benne van. Én már rég bőven hetven felett leszek, mire ez lenne 18.
jún. 25. 17:32
 3/23 A kérdező kommentje:
A kérdést egyébként azért tettem fel, mert számos kortársam, kollégám jár ennél jóval komolyabb kocsival, de családja van, nagy hitelekkel, ki tudja, milyen megtakarítása van, milyen rettenetes költségekbe verte magát státusszimbólum autókkal, és van, aki meg azt vallja, hogy a rendelkezésre álló pénzbeli vagyon 10%-a a maximum, amit autóra érdemes költeni.
jún. 25. 17:36
 4/23 anonim ***** válasza:
Ez így teljesen jó választás.
jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az Octavia egy jó autó, ennyiért szinte ajándék újonnan, ez tény. Egyébként már ez is státusz-szimbólum valamennyire, mert a céges autók nagy része Octavia :)


Én személy szerint más autót vennék, komolyabbat és erősebbet ilyen anyagi körülmények között, de ez csak a privát véleményem.

jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Az autó nekem (és az általam normálisnak tartott emberek számára) közlekedési eszköz, nem státuszszimbólum. Ezért írtam, hogy teljesne jó választás.

jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ez nem a legújabb, illetve most jön a "ráncfelvarrott", és ezért a korábbiakra vannak akciók itt-ott, így ajánlotta nekem ezt valaki. Ez hivatalos skoda márkakereskedés. Néztük a Kodiaq-ot is, de az nekünk talán túlontúl nagy és drága. És ki tudja, hogyan ítélik meg az embert egy SUV-ban. Ez az Octavia is 150 lóerős, míg a mostani csak 75kw-os, 104lóerős.
jún. 25. 17:44
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

#6


Hülyeség. Ha csak közlekedési eszköz, akkor soha ne vegyél még csak középkategóriás autót sem. Az olcsóban is el lehet utazni...


Semmi szégyellnivaló nincs abban, hogy egyrészt valakinek lehet hobbi az autó, másrészt pedig lelheti örömét benne. Nem kell istenként tisztelni egy tárgyat, és nem ez tesz nagy emberré, de nem véletlen, hogy vannak a 6 milliós és a 60 milliós autók.


És nem a felesleges elektronikai és "kényelmi" funkciókról beszélek, hanem az autó mögött lévő műszaki tartalomról, mérnöki munkáról, tehát összességében a nagybetűs vezetési élményről.


(#1 #5 voltam)

jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
#4-esnek. Én sem szeretem a státuszszimbólumnak használt autót, nem is vennék mást, csak Skodát. Bár valóban rosszabb lett a megítélése a sok flotta miatt, de még mindig domesztikálja az embert valamennyire.
jún. 25. 17:45
 10/23 anonim ***** válasza:

#7


Kit érdekel hogy mit gondolnak az emberek? Még ha egy 300 millás G Mercit készülnél venni, az talán érthető, de itt tucat autókról beszélünk.

jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!