Mit érdemes ilyen helyzetben tenni? Vagy, hogyan érdemes az ilyet kivédeni?
Az a rolleres nem a sárgán ment át, hanem a piroson (ha volt neki lámpa).
A lámpák úgy vannak hangolva, hogy nincs egyszerre sárga mindkét oldalon, már piros, amikor az indulók sárga jelzés kapnak.
A szabad jelzés ellenére érdemes arról is meggyőződni, hogy valóban nem jön senki, de az ilyen idióta rollerest meglátni sem könnyű, ha éjjel feketébe öltözve száguldozik.
Nem csak akkor kell körbe nézni amikor zöld hanem előtte is figyelni kell és ez már akkor is kiszűrhető.
Csak hát amíg nem zöld addig nyomogatják a telefont , a nők piperéznek és amikor rájuk dudálnak hogy indulj már te marha ,akkor meg gyorsan akarnak indulni.
Ilyen esetben szemrebbenés nélkül kell elütni a ghecibe a nyomorultat, legalább annyira hogy felnyalja az aszfaltot..
..de abból se fog tanulni.
A rolleres súlyos szabálytalanságot követett el, de többen említették a bizalmi elvet, amit viszont sokan félre értelmeznek.
" A közúti közlekedés során a "bizalmi elv" azt jelenti, hogy valamennyi közlekedésben részt vevő alappal bizakodhat abban, hogy amennyiben a szabályoknak megfelelően jár el, mások is megtartják a közlekedési szabályokat; másfelől azonban nem hivatkozhat eredményesen a bizalmi elvre az a járművezető, aki kellő időben észleli a közlekedés más résztvevőjének a szabályszegő közlekedését"
Baleseteknél az kerül előtérbe, hogy a vétlen jármú vezetője észlelte-e a veszély, és tőle telhető módon megpróbált-e tenni ellene.
Ott már nincs bizalmi elv, ha a másik szabálytalan, az megbízhatatlan, de a vétlen felet ez nem, jogosítja fel, hogy neki is hajtson, és ebből adódhatnak a vétlen számára is tortúrák (látta, hogy jón?, miért nem látta?, ha látta, mit próbált tenni?, stb)
"A bizalmi elv alkalmazása nélkül folyamatos, és biztonságos közlekedés nem képzelhető el. Ennek lényege, hogy minden közlekedő joggal számíthat arra, hogy a közlekedés szabályait mások is megtartják. A bizalmi elv alól azonban vannak lényeges kivételek:
– aki maga is szabálytalanul közlekedik eredményesen nem hivatkozhat arra, hogy bízott mások szabályos közlekedésében;
– senki sem bízhat abban, hogy a szabályokat mások is megtartják, ha a szabályszegés ténye számára már kellő időben felismerhető. Aki tehát már látja, vagy az adott forgalmi helyzetben szükséges figyelemmel és elővigyázatossággal történő közlekedés mellett látnia kellett, hogy a közlekedés egy másik résztvevője megszeg -vagy meg fog szegni- valamely szabályt, nem bízhat tovább a másik szabályszerű magatartásában, így abban sem, hogy a másik meg fogja szüntetni a szabályszegést, hanem köteles minden tőle telhetőt, elvárhatót megtenni a veszélyhelyzet megszüntetésére, a baleset elhárítására;
– nem szabad biztosan számítani arra, hogy a közlekedés szabályait olyan személyek is megtartják, akiktől a szabályos magatartás koruk, testi fogyatékosságuk vagy más ok miatt felismerhetően nem várható el."
A kérdező okkal, joggal tette fel a kérdést, de ne adjunk már neki olyan tanácsot, hogy az ilyen ese3tekre neki nem kell számítani a "bizalmi elv megvédi"
A bizalmi elv abban a pillanatban megszűnik, ha azt a másik fél nem tartja be.
A közlekedés alapja a figyelem, az alól nem mentesít a zöld lámpa sem.
A rolleresek lettek a közlekedés legveszélyesebb résztvevői... főleg a maguk testi épségét kockáztatják, de pszichésen az összes többi közlekedőre terhet raknak. (tipikus, hogy a telefon kijelzőt nézik az út helyett)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!