Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kézi váltót szeretőknek mi...

A kézi váltót szeretőknek mi az ellenérzése az automata váltós autókkal?

Figyelt kérdés
2023. júl. 2. 20:03
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
#38 Mondjuk én nem is mondtam, hogy rájuk vonatkozóan mondom. De ez ott is potenciálisan a közút veszélyeztetése, nem tudom, ott milyenek a rendőrök, de ha ezért nem büntetnek, akkor nagy a baj.
2023. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
A vezetési élményt értem, de azt nem tudom, hogy hogy lehet valaki annyira egoista, hogy azt hiszi, hogy ő jobban vált, mint egy gép vezérelte automata váltó?
2023. júl. 5. 12:52
 43/51 anonim ***** válasza:
31%

#42 Szerintem az csak a hangos kisebbség. A mai modern automaták a 99,9%-nál jobban váltanak. De vannak régiek, amik tényleg csapnivalóak, egy emelkedőt vagy zöldnél indulást képtelenek időben kezelni.


De amúgy mondok mást, ABS segédelektronika. Nagyon jó, motorosoknak főleg, segít nem elesni. DE. Láttam én már nem egy, nem két motorost, akik azonos tempóról ABS aktiválás nélkül vagy kikötött ABS-szel ugyanolyan típusú motoron rövidebb fékutat produkáltak, mint az, aki ugyanazon a motoron egyből bevágta mindkét féket és az ABS megállította. El is mondják tréningeken, hogy jó az ABS, legyen ott az ABS, de nem árt, ha anélkül is megtanulja az ember a technikát.


Vannak olyan forgalmi (pl. előzés) vagy útviszonytól (kanyargós, emelkedős út) függő esetek, ahol ha nagy ritkán automatát vezetek, én is inkább átveszem az irányítást és szekvenciálisan pakolom a fokozatokat, mert azt az elektronika nem tudja, hogy én nem üzemanyagot spórolva megyek éppen, hanem meg kéne előzni frontális ütközés nélkül két kamiont.

2023. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
0%
Regen en sem akartam volna automata valtos autot, foleg a hibalehetosegektol tartottam es a megvasarlasa is dragabb nem csak a javitas. Viszont mar evek ota automatat vezetek es abszolut megbizhatoak. Amerikai felesegem nem is erti miert vezetnek az europaiak kezi valtos autot mikozben az automata sokkal egyszerubb es ma mar szinte minden autoba rendelheto automata valto.
2023. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
68%
#44 A feleségeknek nem is kell érteniük, mert csak az anyósülésen ülnek, és sipákolnak, ha szerintük gyorsan mész. Nem kell beleszólni a vezetésbe. Ha meg automatát akar az asszony, akkor esetleg kap, de ne csodálkozzon, hogy én abba nem ülök be, csak utasnak.
2023. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
#44 És az amerikai feleséged valószínűleg ugyanúgy nem tud vezetni, mint a többi amerikai. Azt mondják, hogy a magyarok szarul vezetnek, hát akkor még nem voltak amerikában. Katasztrófális ahogy vezetnek. A magyarok csak félnek menni, meg néha szerencsétlenkedik némelyikük a tragacsukkal, de az amerikaiak 99%-ának fogalma sincs a kresz alapjairól, az autója képességeiről, meg úgy konkrétan semmiről. Berakják D-be aztán nyomják neki és leszarnak mindenkit az úton.
2023. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
46: Még jó, hogy a magyarok annyira tudnak vezetni, de nem ám automata, hanem kézi (hallod? KÉZIII!!!) váltóval. Mire mennénk nélkülük. :D
2023. júl. 8. 20:59
 48/51 anonim ***** válasza:
24%

Röhöghetsz, mostanság nézem, hogy bazmeg kötelező haladási irány, balra kanyarodni tilos, záróvonal, hát egy fél oszlopot ellophatnék és meggazdagítana a MÉH, miközben elég lenne perifériában látnom a behajtani tilost balra és tudnám, hogy oda nem mehetek. Néhányan dicsérik az amerikait, hogy nem táblázzák tele az utat. Hát nézd meg, ott miket művelnek. Néha az ügyész nem tudja, hogy Amerikában a telipiros a jobbrakanyarodónak csak stop tábla, mert náluk nem létezik a jobbra zöld kiegészítő lámpa (persze erre is vannak kivételek meg államonként-városonként szabályozható).


Inkább közlekedek a túltáblázott Magyarországon, mint egy olyan helyen, mint ahol olyan emberek józan paraszti eszére bízzák a közlekedést, akiknek annyi kognitív fejlettségük sincs, mint egy átlagos csimpánznak, hogy megtanulják a négy végtagjukat működtetni olyan szinten, hogy elindulások két lábuk meg az egyik kezük működik...

2023. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
0%
Örökké ég a féklámpájuk.
2023. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
48: Remélem, nem a jobbkezes utcákra gondolsz, ahol sok hülye úgy megy, mintha elsőbbsége lenne. Ennyit a magyarok "józan paraszti eszéről". Mielőtt Amerikát fikázod, nézz körbe, pont azért kell mindent kitáblázni Magyarországon, mert annyi esze van némelyik sofőrnek, mint egy zsák krumplinak.
2023. júl. 9. 10:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!