Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kézi váltót szeretőknek mi...

A kézi váltót szeretőknek mi az ellenérzése az automata váltós autókkal?

Figyelt kérdés
2023. júl. 2. 20:03
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
18%

"lassan vált meg többet fogyaszt miatta az autó"

Ez a maiakra már nem igaz.


A kézi váltót szeretők szerintem még nem vezettek eleget, hogy kiszeressenek belőle. :)

60-70 ezret megyek egy év alatt.

2023. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
25%
#11 Érdekes ez amúgy, én pl. a tempomat ellen is voltam sokáig, külföldi autópályán viszont rendszeresen használom, amióta olyan autónk van, amiben van. Belföldön viszont soha (mondjuk azért, mert belföldön nem olyan hosszúak és unalmasak az utak, hogy értelme legyen). Ha most vennék autót, minimum hibridet vennék, az úgyis automata lenne. A váltás öröme meg megmarad a motorozásban, ahol kattogtathatsz fel-le, és észben tarthatod vagy motorodat ismerve érezheted, valószínűleg melyik fokozatban vagy. :D
2023. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
82%
Benne vagyok csoportokban a márkatársaimmal, sokuknak van automata váltójuk. Nekem azért van kézi váltóm mert nem szeretnék annyit idegeskedni mint ők amikor elkezd rendetlenkedni, és nem akarom szerencsétlen esetben az autóm értékének a negyedét vagy ötödét a szerelőnél hagyni.
2023. júl. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 nemaRendőrség ***** válasza:
23%

Mert “szeretnek váltani”…

Aztán ha egy hétig használnak egy automatát mert muszáj akkor hirtelen nem szeretnek majd váltani.


Illetve az idősek a változás ellen vannak, nekik jó a megszokott

2023. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
84%
Nem találtam kényelmesnek, nem érezni annyira az autót, nem úgy reagál az autó ahogy én szeretném.
2023. júl. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
74%

#14 Először is 28 vagyok, de kösz, hogy leöregeztél. Azt már elfogadtam, hogy a kisgyerekek szemében "bácsi" vagyok, de ez most szívén ütött...


Másodszor pedig, szakmából adódóan naponta vezetek mindenféle autót, ezerféle különböző dolgot vezettem már, beleértve természetesen az automata váltót. A legkevésbé sem éreztem kényszert, hogy eldobjam a manuális autómat és vegyek egy automatát.


Na akkor most mi van?

2023. júl. 3. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

Azt látom, hogy vannak, akiknek a "csúsztatott kuplung", lassú indulás, váltásra figyelés egy plusz nehézséget okoz. A közlekedésben ezen kívül is sok dologra kell figyelni (táblák, másik autók, gyalogosok).


Gondoljunk az autóbuszokra, modernebb kamionokra, már szinte csak automata váltóval szerelik őket.

2023. júl. 3. 09:43
 18/51 anonim ***** válasza:
51%

A felsorolt nehézségek maximum a tanulási iödszakban okoznak nehézséget, aki megtanulta az autót (meg a manuális váltót) kezelni, annak ez semmivel nem komplikáltabb, mint az automatával váltani.

A közlekedésben uyganannyira kell csak figyelni a manuális váltók esetében is, mint az automatáknál, söt sok esetben az automata az, ami nem reagál azonnal.

A buszok, kamionoknál föleg azért van automata váltó, mert egész napos vezetésnél, ami heteken keresztül folytatódik, a soförnek fizikailag megeröltetö, és nem azért, mert az automata jobban müködik.

2023. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
18: Pont a nagy cégek azok, akiknek nem mindegy a fogyasztás, és nem a sofőr kényelme az elsődleges szempont. Aztán valamiért mégis automata van náluk. Hmmm... :D
2023. júl. 3. 10:58
 20/51 anonim ***** válasza:
HA nem zavar, semmit sem írtam a fogyasztásról, szóval elég értelmetlen a válaszod.
2023. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!