Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell automata váltós...

Hogy kell automata váltós autót vezetni?

Figyelt kérdés
2023. júl. 2. 01:48
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Kézi váltósat vezetek már régóta. Most automatát fogunk bérelni, de olyat még nem vezettem.
2023. júl. 2. 01:50
 2/35 anonim válasza:
48%
Szuper videók vannak youtubeon, onnan tuti megtanulod. Anno tanultam a jogsinál, de én csak manuálidat vezetek inkább.
2023. júl. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
62%

A bal lábadat pihenteted, jobbal kezeled a féket és a gázt, asebességváltót pedig menet közben nem babrálod.

A motorindításkor nyomod a féket, az előválasztókar P állásban van.

Lámáknál sem kell a váltókart banrálni, nyomod a féket, D állásban.

Kivéve, ha több perces álldogálás van kilátásban (pl vasúti átjáró -akkor vissza rakod P-be)

Kb ennyire bonyolult.

2023. júl. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
17%
Vegyétek észre hogy troll és csak a pontért írja ki.
2023. júl. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

Amikor használod a "váltót", akkor mindig nyomnod kell a féket.

D - előre, R - hátra, P - parkolóállás.

N az "üres", de nem kell használni normál esetben.

2023. júl. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
27%
egy 6 éves gyerek is tud vezetni Automatát mivel ugyanaz mint egy dodgem, ne már hogy valós a kérdés.
2023. júl. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Koaxk Ábel ***** válasza:
71%

Annyit még hozzátennék, hogy automata váltós autónál ha nem nyomod a féket és D fokozatban van, akkor gázadás nélkül is automatikusan megindul, ez eléggé kényelmessé tudja tenni a dugóban araszolást, vagy az emelkedőn elindulást.


#6

Simán lehet valós kérdés, a nővérem sokáig nem merte apám kocsiját vezetni mert még nem vezetett automata váltós autót, pedig annál egyszerűbb tényleg nincs.

2023. júl. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
29%

Nekem automata Swiftem van, még egy ilyen öreg, papírkocsit is kényelmessé tesz.


Amit írtak, az emelkedőről való indulást nagyon megkönnyíti, mert ha nem is indul el, megtartja a kocsit míg gázt nem adsz.

Több perces várakozásnál én N-be (üres) szoktam kitenni, mert a P-hez akkor mindig át kellene löknöm az R-n is...


Parkolásnál szigorúan P-be kell kitenni, mert ennek álló motornál nincs kapcsolata a hajtott tengellyel, azaz el fog gurulni D meg R állásban is.

A suzukimban van biztonsági relé, azaz csak P és N állásnál engedi beindítani az autót. Gondolom ilyen más autóknál is van.

Ha nem P állásban hagyod, akkor be kell húzni a kézi féket. P állásnál is be kell, ha emelkedőn parkolsz, hajlamos beragadni.

Ha jó a kézi fék, akkor azzal is lehet vész esetben fékezni, megfogja az autót.

Az akkumulátornak, önindítónak, motornak mindig top állapotban kell lennie, mert ezt betolni nem lehet.


Összességében jó az automata, nekem 3 éve van.

2023. júl. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
28%

#4, 6


Akinek benne van a kezeiben lábaiban egy sok éves rutin, annál igenis felmerülhet egy ilyen kérdés.

2023. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanúgy, mint a manuálist, csak nem kell a váltással szórakozni. El akarsz indulni, beteszed D-be, amikor megérkeztél P-be, ha esetleg tolatni akarsz, akkor R-be és kész.

(Többnyire nem tudod a kulcsot kivenni, ha nem P-ben van leállítás után)

2023. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!