Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ciki ha csak automata valtos...

Ciki ha csak automata valtos kocsit tudok vezetni?

Figyelt kérdés
Csak par honapos a jogsim, aprilis vegen lett meg. Nagy kobcentis dizel auton tanultam, sose volz gond elindulassal meg parkolassal, minden lassan, gazadas nelkul meg tudtam csinalni. Kuplungja is nehez volt, lehetetlen volt rola leugrani. Az egesz autozas jol ment, bar a valtast nem szerettem meg, nem jottem ra, mi benne olyan hu de nagy elmeny, foleg itt pesten a varosban. Sot, inkabb fajt a terdem az allando csusztatastol a dugoban. Meglett a jogsi, hazakoltoztem videkre. Otthon szembesulnom kellett azzal a tennyel, hogy sajnos nem minden autot ilyen jo es konnyu vezetni. Beultem az 1.8as szivobenyas kocsiba, es nem tudtam vele elindulni. A mai napig nek tudom normalisan vezetni, jo tul sokat nem is gyakoroltam, mert nem az enyem a kocsi. De mindrm alkalommal a siras kerulgetett,hogy ez milyen szar, ez lefullad, eg a kuplung, nem megy, ez elsokerekes, nem fordul ugy, nem gyorsul ugy, szar a valto,nem veszi be az 1est rendesen. Es melle meg nagyfater is egybol uvoltott ha nagyobb gazt adtam, h ne fulladjon le, a kuplungcsusztatast sem szerette tulsagosan. Ugy hozta az elet, h szuksegem lett azonnal kocsira. Miota atultem a benzinesbe, nem mertem pesten vezetni, feltem h nem tudok majd elindulni, kiegetem a kuplungot stb. De muszaj lett, ugyhogy vegul vettem egy automata valtos kocsit (BMW 118d). Es azota minden problemam megoldodott, elvezem, h olyan, mintha egy gokartban ulnek, hogy csak a forgalomra kell figyelnem, a legnagyobb araszolasban sem megy szet a terdem, ujra barmilyen manovert meg tudok csinalni. Masfel honapja megy igy, megtettem azota 2500kmt. Manualisat meg mindig nem tudok vezetni, mostmar valszeg nem is menne. Bajom se lenne ebbol, csak multkor egy tarsasagban ez szoba kerult, es szet oltott mindenki emiatt. Tenyleg ennyire gaz?
2019. aug. 29. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Őket meg szétoltaná valaki, aki a 70-es 80-as években vezetett, azokat meg szétoltaná az aki szekéren tanult, hogy nem tudnak karikás ostorral csettinteni.


Minek egy elavult rendszert megtanulni, ha csak jobb és jobb autók lesznek, nem sokára meg már automata váltó se lesz mert mindent az autó csinál.


Akinek meg kell a vezetési élmény a kuplunggal az majd vesz egy 20 éves autót.


Felesleges ezen kattogni.

2019. aug. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, ma már az új autók nagy része alapból automata váltóval van szerelve. Én mondjuk szeretem az érzést, amikor visszaváltok, lepadlózom és megindul a kocsi, így nem vennék automatát ha nem muszáj, mert abba nincs meg a visszaváltás érzése. De cikinek egyáltalán nem ciki.
2019. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ingyen adnák se kéne automata váltós kocsi. (Vagyis de, eladni jó lenne. :D) Az okát meg a második válaszoló kb leírta. :)

Amúgy nem ciki. Bár szerintem túl könnyen feladtad a dolgot, de nem lehet mindenki ugyanabban motivált.

2019. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem ciki.

Ha városban közlekedsz, és nem jön be a váltogatás, akkor miért ne? Amúgy is szerintem városban sokkal jobb közlekedni automatával.

2019. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

dehogy ciki! a sok megmondó ember 99%-a nem is vezetett automata váltós autót, és nem tudja, h mi az a kényelem!

használd egészséggel az automata váltós kocsidat!

2019. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ez a ciki, hanem hogy ilyen gyorsan feladtad.
2019. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én meg nem vagyok hajlandó felmenni az autópályára, ha csak nem vagyok maximálisan rákényszerítve, (ez legutóbb 2014 őszén volt, Németországban)... kb leszarom kinek mi a véleménye XD, pedig sokat megyek mostanában, de nekem a nyugi megéri azt a plusz 0,5-1 órát.... mondjuk múltkor a 85ösön akkora kamionforgalom volt, hogy erősen gondolkodtam, hogy mégis jobb lenne a gyorsforgalmi

Ha jobban érzed magad az autómatában, akkor biztonságosabb, ha azt vezeted, muntha görcsölnél a manuálisban (mondjuk, én automatát nem akarok sose vezetni:D)

2019. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*automatában
2019. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes azért megismerkedni a nem automatával is.
2019. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Hát én cikinek tartom, hogy feladtad ilyen hamar, meg hogy a térdedre panaszkodsz, ha kuplungot kell használni.

Én 17 évesen tanultam meg vezetni, azt hittem, hogy nagy pro vagyok, mert az oktatóm autója úgy volt beállítva, hogy lehetetlenség lefulladni vele. Aztán mikor a családi autóba beültem, jött a felismerés, hogy nem is olyan könnyű ez. Kb 1 hónapig tanultam rajta újra vezetni, felügyelettel. Ha én lányként, az ordibáló apámmal kibírtam, akkor te is vehettél volna erőt magadon.

Azóta vezetek automatát is, tényleg sokkal könnyebb, de be tudok ülni egy szervó nélküli kadettbe is. Ha egy másik autóba kell beülnöm, mindig adok magamnak időt, hogy megszokjam. Kb ennyi a titok. Megyek pár kört a kis utcákban, figyelem az autót, hol fog a fék, mikor kell váltani. Aztán megyek. De nem nyígok, hogy kuplungolni kell.

2019. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!