Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell automata váltós...

Hogy kell automata váltós autót vezetni?

Figyelt kérdés
2023. júl. 2. 01:48
1 2 3 4
 11/35 nemaRendőrség ***** válasza:
63%

Előzés izgalmasabb, főleg egy nem felülírható váltó esetén.

Nekem ecvt van, a motor felkapcsol max nyomatékra és kilő utánna.

2023. júl. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
48%

11!


Nekem a Swifttel egyáltalán nem izgalmas egy előzés... az automata, pont, hogy megkönnyíti... ebben van külön 2-es fokozat vagy nagyobb gázráadással vissza vált és sokszor néz az Audis, hogy le lett előzve egy papírsárkánnyal :D

2023. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 qkker1 ***** válasza:
100%

"Kivéve, ha több perces álldogálás van kilátásban (pl vasúti átjáró -akkor vissza rakod P-be)"


Nálam nem működik a Start-Stop csak "D"-ben, úgyhogy muszáj nyomnom a féket, sorompónál inkább ballal szoktam nyomva tartani /előtte megállok jobbal /.

2023. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 qkker1 ***** válasza:
100%

"Akinek benne van a kezeiben lábaiban egy sok éves rutin, annál igenis felmerülhet egy ilyen kérdés."


30 évig csak "normál" váltós kocsit vezettem, simán átálltam az automatára külön oktatás nélkül.

2023. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
24%

#14


Nem vagyunk egyformák. Van aki ennél egyszerűbb kérdéseken is elkezd meditálni.

2023. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
48%

#14: és ez bizonyítja, hogy másban nem merülhet fel ez a kérdés?


Családtagom 30+ éves jogsival vezetett először automatát és nem tudott elindulni vele elsőre egyedül.

2023. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 krwkco ***** válasza:
78%

"Hogy kell automata váltós autót vezetni?"

Egy további dolog, amire figyelni kell: Koncentrálj arra, hogy a bal lábad ne csináljon semmit. Különben már az első métereken 1-esből 2-esbe "kuplungolni" fogsz, aminek az eredménye egy vészfékezés. Rossz esetben a mögötted levő belédszalad.

2023. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
48%

Indításkor N vagy P fokozat.

Fokozatváltáskor nyomd a féket, másképp nem fog menni.

Van visszagurulás-gátló, így sebességben a fék felengedése kb. olyan, mintha engednéd fel a kuplungot.

Ha erőtartalékra van szükséged (pl. előzés), akkor jobban benyomod a gázt, az autó visszavált és mész.

Az autók 99%-ában van lehetőség szekvenciális váltásra, ilyenkor magát a fokozatot te választod ki +/- alapon (kormány mögötti fül vagy váltókar segítségével), de megállás után visszavált egyesbe.

2023. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 nemaRendőrség ***** válasza:
63%

#17

Kiegészítése

Ne koncentrálj a bal lábadra. Simán húzd be magad alá, mintha egy székben ülnél. Mióta megvettem a kocsit szerintem a balláb tartón soha nem volt a lábam.

2023. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk a Swiftemmel volt olyan helyzet, hogy 2-en vtunk, utánfutóztunk... én nem tudtam megfordulni, tolatni a futóval, a másik meg nem tudott elindulni az automatával. Kicsit vicces volt :D
2023. júl. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!