Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kézi váltót szeretőknek mi...

A kézi váltót szeretőknek mi az ellenérzése az automata váltós autókkal?

Figyelt kérdés
2023. júl. 2. 20:03
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
54%

Az hogy nem tud olyat venni vagy nem is akar..

AZért felesleges másik hogy automata legyen.

2023. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
34%
Nekem a vezetés élményéhez hozzátartozik a kézi váltás, automatás sosem vennék, hacsak nem lehet már másmilyet kapni. (Pénzem lenne rá, csak nekem abszolút meg pozitív)
2023. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
0%
Nekem igazából semmi. A korszerű automata elvileg jó. Én még csak MOL Limót vezettem automatát, azoknál némely viszont csapnivaló. Piros-sárgánál tövig nyomom a gázt, és már 2 másodperce zöld, mire megmozdul az autó. Nagyon más a gázreakció, mint amihez szokva vagyok, ha nem szekvenciálisan váltogatok. Illetve amiket vezettem, sokkal halkabbak voltak, mint amihez szokva vagyok, egyszerűen idegen érzet, néha 70-es táblánál észre sem vettem, hogy már 77-tel megyek, mert csak a gázt kell nyomni, és nem ehhez vagyok szokva. Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy esetleges vészfékezésnél nekem tök alap, hogy kettőt visszadobok a váltón, ha van annyi lélekjelenlétem, inkább fogjon meg az öv, de legyen több fékerőm. Automatával ez megint elképzelhetetlen.
2023. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
76%
Ja, meg parkolni, parkolóból kiállni abszolút nem tudok automatával. Engedem a féket, már úgy megindul, sokkal kisebb a kontrollom, mint egy csúsztatott kuplunggal, ami a környezetem személyi és vagyonbiztonságára nézve sem jó jel. Biztos meg lehetne szokni amúgy, ha nem szökőévente kétszer ülnék automatába.
2023. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
64%

Furcsán hangzik, de szeretek sebességet váltani. Mikor még vezetni tanultam, akkor mondta ezt valaki. Nem értettem, mit lehet ezen szeretni, most meg én is így vagyok vele.

N

2023. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
31%
Ki mondta hogy van ellenérzés? Bár tény, hogy van vele egy-két problémám, de semmi olyan, ami miatt a végletekig menően tiltakozok ellene. Tehát például a benzin vs elektromos témába szívesen bele megyek és bármikor bárkinek bármilyen részletesen leírom, hogy egy barom, ha szerinte az elektromos autó jobb a benzinesnél bármilyen szempontból. De kézi vs automata váltó esetében nincs ilyen. Mindkettő teljesen jó opció, ebben a kérdésben nincs valós igazság, hogy melyik a jobb, csak személyes preferencia.
2023. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
82%
Számomra is hozzátartozik a vezetéshez, a "gépészkedéshez" a sebességváltás. És azt hiszem, egy sima automatánál jobb vagyok - nyilván egy DSG-nél nem. De DSG helyett is inkább egy hagyományos kéziváltót választanék. Nyilván más a helyzet, ha valaki egész nap vezet, de úrvezetőként nekem hozzátartozik az élményhez, hogy kavargatok a bottal.
2023. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Hát, mert mondják, hogy lassan vált meg többet fogyaszt miatta az autó, ugyanakkor meg a kézi váltó csak egy újabb dolog, ami elvonja a figyelmet a vezetésről, az idő alatt pl. valaki leléphet a kocsi elé, bejön egy utcából egy autó, nehezebb a dugóban araszolni vele stb. Közlekedésbiztonságilag ez előbbiek is szempontok lehetnek.
2023. júl. 2. 20:31
 9/51 anonim ***** válasza:
69%
#8 Nana. Az a régi automata volt, ami 1 literrel többet fogyasztott. Egy modern az emberek 99,9%-ánál jobban vált, úgy, hogy a fogyasztást is optimalizálja. Viszont a vezetéstől nem vonja el a figyelmet. Nem tudom, mióta van jogsid, én még akkor csináltam, amikor volt 9 óra után rutinvizsga, és bizony ha rutinvizsga után elvonta a figyelmed a váltás a táblákról, környezetedről stb. akkor bizony nagy probléma, hogy nem buktattak meg a rutin, azaz a JÁRMŰKEZELÉSI vizsgán. Az egy automatikus dolog, hogy gázreakcióból, motorhangból, közlekedési szituációból észleled, melyik fokozatra van szükséged.
2023. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
95%

Látom, fogalmad sincs a vezetésröl.

A váltó nem vonja el a figyelmet semmiröl, arra nem kell odafigyelni, ha már tudod kezelni. Ez épp olyan, mint a járás, ott sem vonja el a figyelmedet a haladásról, hogy két lábat is kell mozgatni meg még egyensúlyozni is.

Viszont cserébe éppen nálad van a kontroll, az autó rád reagál, nem pedig majd valamikor, amikor éppen kedve van.

2023. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!