Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Max mennyit költenétek egy...

Max mennyit költenétek egy fél milliós hasznalt autóra?

Figyelt kérdés
Pl az évek alatt elromolgatnak dolgok amit cserélgetni kell meg ugye kopó alkatrészek. Van egy összeghatár ami fölött nem költenétek rá vagy nem zavar ha időnként elromlik valami és javítani kell?
2023. ápr. 25. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha a motor jó és nincs szétrohadva, akkor bármennyit, ha megfelelő nekem az autó és nem akarok jobbat a közeljövőben.
2023. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
egy fel milliot, de nekem az semmi mivel 50 milliot keresek havonta
2023. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyban függne a szituációtól, hogy mennyire vagyok hozzákötődve, illetve mennyire lenne rá kimondottan szükségem. Ha nem lennék kimondottan kötődve hozzá, és egy teljesen átlagos használt autó lenne, akkor vélhetően nem kimondott összeg határban állnék meg, hanem ha átlépne egy ésszerűségi határt, például motort kéne cserélni, ami gazdasági totálkár is lehetne, vagy ha már ki lenne nézve az utódja, akkor nem biztos hogy nekiállnék alvázvédelmet csinálni, stb...


Viszont amíg én használom az autót, a szükséges dolgokon akkor sem spórolnék, ha egy olcsó autóról lenne szó, ideértve pl.: gumik, folyadékok, fékek, szűrők, időnként tönkremenő cuccok. Nem "prémium" cuccokat vennék rá, de mindenből egy minimum stabil középszerűt. Az üzembiztosság, és ennek a tudata akkor is bőven meghálálja ezt, hogyha csak 1-2 évig használnám a típust. Hogyha semmi indokom nem állna a kocsi lecserélése mellett, akkor ez az összeg nyilván az idő előrehaladtával akár a vételárat, vagy többszörösét is elérheti, de ez nem zavarna, amíg főleg karbantartásról van szó.


Nyilván, ha sorozatosan olyan dolgok romlanának el rajta, ami zsebbenyúlós, akkor hamarabb elgondolkodnék a cseréjén. De ekkor sem egy fix összeg felett döntenék, hanem inkább az üzembiztosság hiánya bizonytalanítana el. A gyakorlatban ezeket a fő típushibás autókat azért némi kutatómunkával, ebben az árkategóriában elég hatékonyan ki lehet szűrni, és így kevésbé valószínű, hogy meglepetés éri az embert. Én például ezért nem vásárolnék Delphi üzemanyagrendszerű dízelautót, ami kapásból egy csomó típust kizár, egy lehetséges, költséges fő hibaforrástól megkímélve magamat.

2023. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mit kell rá költeni mikor és hogyan, na meg mit tervezek az autóval.

Ha vennék egy felújítási alap youngtimert, akkor nyilván a vételár többszörösét.

Ha egy második, ütnivaló kombit az építkezéshez, akkor nyilván jóval kevesebbet

2023. ápr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nemaRendőrség ***** válasza:
Astra F, évekig dobáltuk rá az autó értékét egy egy szerviz során. Meguntuk, eladtuk.
2023. ápr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fél milliós autóra már kb félévente rá lehet költeni az értékét rossz esetben, mert 25 éves autóról beszélünk.

Sokan ezt unják meg és inkább vesznek egy fiatalabbat.

2023. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!