Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti költenétek ennyi pénzt...

Ti költenétek ennyi pénzt fiatalon autóvásárlásra?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve dolgozom, szerencsés helyzetben vagyok, nem kell sok mindenre költenem, ezért van félrerakott pénzem, most 21 éves vagyok. Már évek óta tetszik egy konkrét típus, amit most meg tudnék venni, az autó ára kb. 1 millió forint. Szerintetek érdemes megvenni ennyi idősen ennyiért? Ha úgy nézzük nem a kukába dobom azt a pénzt, csak hát mégse kevés és egy kicsit elgondolkodtató.


Lakásvásárlás pedig még úgysem mostanában lesz, addig még tudok gyűjtögetni.



2015. máj. 5. 19:10
 1/10 anonim válasza:
57%

én inkább lakásra gyűjtenék tovább és kocsira max 300ezret. de te tudod, ha jól meggondoltad akkor hajrá. elvégre te kerested meg:)

20l

2015. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Én 600k-t keresek havonta, amiből 500-at félre is tudok rakni, szóval megtehetném, hogy vegyek jobbat, mégis egy 300k-s kocsivl járok, de nem belőlem kell kiindulni :D
2015. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát kicsit tanácstalan vagyok, de ha úgy alakul pár év múlva el tudom adni, jó pár száz ezret bukok rajt, de akkor volt egy jó autóm. :)


Második, akkor szerencsés ember vagy. :)

2015. máj. 5. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is most vettem kocsit bár én már 25 vagyok (lakásgondom nincs szüleimnek hála,) de csak saját példámból kiindulva még így is sokáig rágódtam a dolgon.

Egy kocsi nem csak annyi, hogy összerakom az árát, megveszem és kész. De ezt te is biztosan tudod. Átíratás+kötelező+adók még hagyján de ha szeretsz közlekedni akkor a pacikat itatni is kell és szervizre is időközönként költened kell. Ezt is kalkuláld bele.

2015. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen autó. Ha abból a típusból a legolcsóbbak kerülnek 800e-1millió forint kürüli pénzbe, akkor semmiképpen sem érdemes megvenni, mert az olcsó húsnak híg a leve, olcsó autónak kilóg a bele.

Ha olyan, amiből a drágább, kitűnő állapotúak vannak 1millióért, akkor érdemes megvenni, mert lehet, hogy akkor kitart 5-10 évig az autó, mire lecserélnéd.

1millió ft nem sok pénz ma már, de nem is olyan kevés. Próbálj meg olyan autót venni belőle, amire a vásárlás után biztosan nem kell vagyonokat költeni.

A lakás dologra kezdj el félretenni és nyiss egy előtakarékossági számlát (pl. fundamenta). Csak ügyesen!

2015. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
72%

A kocsin kívül kell még: Átíratás, eredetvizsga, olajcsere + szűrő, vezérműszíjcsere.


Kell biztosítás, súlyadó. Ha sz ar a gumi akkor téli/nyári vagy mindkettő. Tankolás. Bármi lehet kopott. Fékek. Kuplung.

2015. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen ezekkel a költségekkel tisztában vagyok, az autó, az adott típusból a felső árkategóriába tartozik, éppen ezért, mert ha egyszer veszek egyet, akkor normálisat akarok venni, hogy később ne bánjam, hogy de jó lett volna akkor többet rászánni.
2015. máj. 5. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha még beszámoltad a papírozást stb is, akkor is jobb ha azért van még mellé egy kis többlet is, ha véletlen valami gond van, akkor azért ne az legyen hogy javításra nem marad és maradsz kocsi nélkül.
2015. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen vettem autót 700-ért. Nem bántam meg, egyszerűen annyit dob az életemen, hogy azt kell mondjam, hogy megérte. Illetve ha egy év alatt össze tudtál gyűjteni egy millát, akkor hamar behozod a lemaradást :)
2015. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is mostanában vettem 1MFT-ért egy Passatot. 21F
2015. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!