Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező biztosítást hogyan...

Kötelező biztosítást hogyan kell befizetni illetve ez normális ár?

Figyelt kérdés

134 ezer ft az éves kötelezőm (20 éves friss jogsis 1.8-as dízel kombi). Reális, hogy ez ilyen elképesztő drága?

Csekkes fizetést választottam de most nem tudom honan lesz nekem ehhez csekkem? Ki küldik postán?


2023. márc. 7. 20:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10 Oké, de olvad el a többit is amit írtam. Nem lesznek örökké ott a szülei. Majd 40 évesen lesz A00-ban, ha nem lesz kire átíratni. Azaz hosszú távon semmit nem spórol vele. Vagy most nyeli le, vagy később, mert eltolja a problémát. De megúszni nem lehet.
2023. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11:

De spórolni fog. Az életkor jobban befolyásolja, mint a bónusz. És a 20 év körülieket nagyon durván büntetik.

Az hogy B10-be vagy kb. felezi a díjadat.

De mire B10-be lesz 27 évesen már amúgy is sokkal olcsóbb lenne, így nem nyer annyit vele, mint amennyit ráfizetne most.


Ráadásul ha káresemény van, vagy úgy alakul hogy 2 évig nincs személyautója, akkor bukja az addigi bónuszt.

Emellett 17 évesen, állandó jövedelem nélkül nem annyira egyszerű +60 ezer Ft-ot előteremteni.


Én ha ma lennék 17 éves és lenne autóm, akkor biztos, hogy anyum lenne papíron az üzembentartó és az ő nevére kötném a biztosítást. (Vidéki, középkorú nőknek a legkedvezőbb a díj)

2023. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Emellett 17 évesen, állandó jövedelem nélkül nem annyira egyszerű +60 ezer Ft-ot előteremteni."


Most nem azért, nem kötekedni akarok. Természetesen mindenki azt csinál, amit akar. De ha 60.000Ft-ot előteremteni gond, akkor mi van ha elkopik a gumi és új kell? Vagy egy vezérléscsere van? Vagy bármi más szerviz, meghibásodás? Akkor jár életveszélyes kopott gumikkal, vagy letámasztja az autót a kert végébe? (Költői kérdés.)

2023. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13: A fenntartásra így is úgy is kell költenie. A +60 ezret viszont ezen felül kéne előteremtenie a kvázi semmire. A diákokat gondolom nem fizetik rommá, tehát suli mellett dolgozhatna vagy 4-5 napot pluszban, hogy azt odaadja egy biztosítónak.

De ahogy írod, mindenki azt csinál, amit akar.

2023. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!