Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Normális az ilyen mértékű...

Normális az ilyen mértékű drágulás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg A0-ban vagyok a mostani autómmal, januárban kerülök B1-be. Megyeszékhelyen élek, 2016 óta van jogsim, 2020 nyara óta van folyamatosan biztosításom, soha nem volt balesetem. A jelenlegi autóm egy éve van nálam. Jelenleg 71 ezer Ft az éves biztosításom, a következő évre 103 ezer Ft lenne a mostani biztositónál. Nyilván váltani fogok, és arról is tudok, hogy emelkednek a biztosítási díjak, de a 30 ezer Ft nem túlzás egy kicsit?

2022. nov. 15. 16:09
A kérdező szavazást indított:
Igen, normális
Nem, nem normális
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a netrisk-en vagy a clb-n általában találsz jobbat mint a jelenlegi. 30 éve van jogsim az eddigi 30eFt-os biztosításom a K&H 35-re akarta emelni. Ugyanazt a kgfb-t megtaláltam 31-ért. Felhívtam a k&h-t, hogy ez most hogy, illetve szivesen maradok 31-ért. A kezétcsókolom azt mondta, hogy nem lehet, mert "ők nem befolyásolhatnak engem". Mondtam, hogy rendben és váltottam.
2022. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem, egy helyen lenne 80, a többi 100 fölötti. De van még pár napom, átnézem még egyszer, hátha elütöttem valamit. De a 130-as ajánlatot maga a biztosító küldte email-ben
2022. nov. 15. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem a kérdésed, és annak alapján a szavaztatásod okát, célját.

Ha nem normális mértékűnek szavazzák, akkor erre hivatkozva, kötelezd a jelenlegi biztosítód, hogy tegyen legfeljebb 73 ezer forintos díjajánlatot?

Ha egy évvel ezelőtti 71 ezer forintos díj után találtál 80 ezer forintos ajánlatot, szerintem, egy szavad sem lehet, amilyen hatalmas áremelkedés van, pl. a javítóműhelyeknél.


A biztosítók rendszeresen változtatják a díjtarifájukat, jónéhányuk havi gyakorisággal. Folyamatos kár- és kockázatelemzéseket végeznek, és úgy alakítják a díjtarifát, hogy a számukra nem kedvezőnek ítélt adattal bírókat távozásra vegyék rá; illetve, ha maradnak, akkor fizessenek kockázatarányos magas díjat.


Te hiába adod elő, hogy milyen ártatlan vagy, és hogy nem ildomos ekkora díjemelést ajánlani számodra; valami alapján úgy értékelték, hogy valamelyik adatod alapján kockázatossá váltál, és csak akkor éri meg nekik, ha ekkora emelés esetén maradsz, de legjobb, ha távozol.

(Megnéztem a névsorban első, az AEGON Biztosító Zrt. jelenleg érvényes díjtarifáját. Pl. a lakóhelyet annyira részletezik, hogy nem hogy budapesti kerülettől, hanem azon belül, irányítószámtól teszik függővé a díjszorzókat, ahogy másutt is. Elég, hogy adott irányítószám területén lakók kicsit több balesetet okozzanak, pláne, ha mondjuk nagyértékű autót is érzékeny helyen találnak el, ott máris kiugró értékű lehet a kár, és ennek alapján jól megemelhetik a szorzót. Ha ott laksz, akkor vezethetsz te ötven év alatt millió kilométereket balesetmentesen, a te díjad is emelkedni fog. Ha ragaszkodsz hozzájuk, és maradsz.)


Azért teszik törvényileg lehetővé a biztosítóváltást, hogy aki talál kedvezőbbet, mint amit a biztosítója ajánl, akkor választhassa azt.

Teljesen felesleges a méltatlankodás, az alkudozási kísérlet. Hosszú autós múlttal már a biztosítók jó részénél voltam, többnél megszakítások két-három évig voltam egyhuzamban; a jelenleginél harmadszor vagyok, ráadásul most rekordidőtartammal: ötödik évemben járok. Adott ideig szépen elvoltunk egymással, aztán ajánlottak 40-80 százalékkal emelt díjat. Úgy döntöttem, nem kérem, váltottam; eddig mindig sikerült számottevő emelés nélkül. Egyikbe se szerelmesedtem annyira bele, hogy fájt volna a szakítás, vagy hogy megítélésre közhírré tettem volna a csalatkozásom, hogy ítélkezzenek a díjajánlatukkal kapcsolatban.

Pl. az évforduló előtt végzett díjkalkuláció alapján a 22464 Ft/év díjat ajánló kedvel. Aztán sorakoznak, akik kevésbé kedvelnek, mert pl. csak 36-40000 Ft/év díjért viselnének el, és úgy gondolom, hogy a 163800 Ft/év díjat ajánló, utál. Nos, én is így viszonyulok hozzájuk. Nem ajánlgatom magam, hogy milyen rendes vagyok, és nem csodálkozom, hogy milyen díjakat ajánlanak. Nem veszem magamra, és semmi közöm hozzájuk.

2022. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3: Nyilván nem alkudozni akarok velük, nem a piacon vagyok. Ha a jelenlegi felemeli mondjuk 80 ezerre, akkor egy szavam sem lenne, mert tudom, hogy emelkednek mindenhol a díjak. Csak nem egy 142%-os összegre számítottam. 30 ezret emelni úgy, hogy közben megyek feljebb bónuszban, kicsit erős. Nem, nem panaszkodni akarok (hiába tűnik annak), egyszerűen feltettem egy kérdést, hogy normális-e ekkora áremelés. Ennyi és nem több.
2022. nov. 15. 21:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ha felmondom és megkötöm ugyanott, akkor már csak 99 lenne egy évre.
2022. nov. 15. 21:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mondanád fel, akkor is lecsökkenne 99 ezerre, ha adatközléssel tudatnád velük a díjkedvezmény jogosultságod.


Törvény tiltja a biztosítóknak, hogy új szerződő számára kedvezőbb tarifát kínáljanak, mint a folyamatos szerződésben levőknek.

Nem is találsz olyan díjtarifát, ahol megszegnék a törvényt.

A folyamatosan változó díjtarifákban vezetnek be új és új kedvezményjogosultságokat. Nyilván nem böngészed a MABISZ oldalán a díjtarifa hirdetményeket, a biztosítódét sem, így nem tudsz arról, ha az eltelt egy év alatt bevezettek olyan díjcsökkentő tényezőt, ami a szerződéskötéskor nem volt, és így nem is közöltél velük ezzel kapcsolatban semmit. A kalkulációnál viszont minden jelenlegi lehetőséged megjelölted, így adódhat kedvezőbb díj.

(Vad példa, de ilyesmiről van szó: ha pl. 5 hónapja vezették be, hogy 4% díjkedvezményt adnak annak, aki a kormány oldalán ülve vezeti az autót, akkor, aki újra kalkulál, bejelöli, hogy jogosult a kedvezményre, neki 99 ezres évi díj adódik, aki csak óg-móg hogy a 103 ezer nagyon sok, az nem kapja meg a 4% kedvezményt. Persze, ha bejelentené, akkor ő is megkapná, és nem kéne felmondani és ugyanott újrakötni ehhez a biztosítást.)

2022. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem az első biztosításom 120 ezer forint volt 2021 januárban, éves befizetéssel, átutalással.

Idén már "csak" 105 ezer, B1-ben, ugyanolyan befizetéssel.

Most, hogy nemsokára lejár a kötelezőm, felnéztem a netriskre: 82 ezer forint a legolcsóbb ajánlat. :)


Tiszta lehúzás ez az egész egy 60 lóerős Opel Astrára... de hát kell az autó. Balesetem sosem volt, jogsim jövőre lesz 5 éves.


F

2022. nov. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nálam egy 140 lovas Civic-re lenne ennyi. De most jobban utánaszámoltam, így a jelenlegit felmondva és megkötve ugyanott már csak 84 ezer lesz
2022. nov. 21. 11:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy 140 lovas Civicre már 2 kiló lenne :D pedig kell egy erősebb autó, mert sokat megyek autópályán.
2022. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Törvény tiltja a biztosítóknak, hogy új szerződő számára kedvezőbb tarifát kínáljanak, mint a folyamatos szerződésben levőknek."

Biztos vagy ebben?

Mert én meg úgy tudom, hogy a jogszabály arra vonatkozik, hogy újrakötés esetén nem lehet kedvezőbb árat mondani. Tehát ha felmondom, és újrakötöm, ebben az esetben nem kaphatom meg az új szerződők kedvezményét. (Legalábbis, az Aegon oldalán nagyjából ezt írják.)

Jogszabályban ezt nem találtam, ha valaki igen, akkor linkelje.

(De amúgy az is a logikus és megszokott, hogy a jogszabályok ne a magánembert védjék a biztosítóval szemben, hanem fordítva.)

2022. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!