Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező biztosítást hogyan...

Kötelező biztosítást hogyan kell befizetni illetve ez normális ár?

Figyelt kérdés

134 ezer ft az éves kötelezőm (20 éves friss jogsis 1.8-as dízel kombi). Reális, hogy ez ilyen elképesztő drága?

Csekkes fizetést választottam de most nem tudom honan lesz nekem ehhez csekkem? Ki küldik postán?


2023. márc. 7. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sajnos elég reális az ár, mivel az számít hány éves vagy, meg gondolom megyeszékhelyen is laksz.

6-8 éve is kikalkulált a netrisk, az egyik friss jogsis, fehérvári kolléganőnek hasonló összeget, 1.4-es Tigrára.

Csekket meg majd hozza a postás. Általában amúgy olcsóbb ha utalással, egyösszegben fizeted be az évest.

2023. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sajnos fiatalként ilyen brutális árak vannak.

Lehet érdemes pl. szülővel üzembentartóit íratni és az ő nevére kötni a kötelezőt.

2023. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Aha értem hát szomorú de akkor ez van.

Tényleg igaz hogy 60 nap türelmi idő van a biztosítás befizetésre? Tehát nyugodtan várhatók a következő fizetésemig bármilyen negatív következmény nélkül?

2023. márc. 7. 21:34
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezért szokták szülők nevére iratni az autót. Nem viccelek, pont fele annyiba kerül.


#3 Igen. 60 napon belül bármikor befizetheted.

2023. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És ha a szüleimnek nincs jogsija úgy is működik? Bár már késő szerintem mert meg kötöttem
2023. márc. 7. 22:19
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, a biztosításhoz nem kell jogsi. De írd be a szüleid adatát egy kalkulátorba és nézd meg milyen ajánlatok vannak.


Nem késő. Ha holnap írtok egy üzembentartóit, akkor csak erre a 2 napra kell kifizetned a méregdrága biztosítást.

2023. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 De előbb irassa át a nevére az autó, csak utána tud ützembentartóit írni valamelyik szülőnek. 😉
2023. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
De akkor neki sose fog csökkenni a bónusz.
2023. márc. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos ennyi.

Általában adnak némi kedvezményt, ha online bankkártyával vagy utalással egy összegben fizetsz. De akkor is még ilyen 120e környékén vagy csak. Befizetni is egyszerűbb, mint várni a csekket meg futkosni vele a postára.

Igen, postán fogják kiküldeni a csekket. És igen, a biztosítás kezdetétől 60 nap áll rendelkezésre hogy a pénz bekerüljön hozzájuk és le is könyveljék. Így nem érdemes mondjuk az 58. napig halogatni, de némi időd van.

(Más csekknél azért kaptam büntető kamatot, mert a ráírt befizetési határidő előtt napon fizettem be a csekket. Mikor reklamáltam a szolgáltatónál, az volt a válasz, hogy nem a postai befizetés számat, hanem az hogy ők mikor könyvelték le. Állítólag jó 10 éve változott a jogszabály a csekkes befizetésekre vonatkozóan.)

A szülők nevére íratásnak én nem látom értelmét. Igaz hogy az életkor kedvezmény kb 45 éves korig nő, de aztán átfordul és elkezd csökkenni. 50 éves kor fölött már megint büntetik a biztosítók. De oké, ezzel egy darabig lehet valamit nyerni. De! A szülők sem élnek örökké. Ha már nem lesznek, kénytelen leszel a saját nevedre íratni. 40-50 évesen fognak a biztosítók friss jogsisként kezelni és lesz beutál drága biztosításod.

Én pl 17 évesen szereztem jogosítványt. De az első sajt autómat 28 éves koromban vettem. Addig eleinte szüleim kocsiját használtam ha kellett, később céges autókat. Mikor megvette a sajátomat, a biztosítót nem érdekelte, hogy már 11 éve napi szinten vezettem balesetmentesen. Ugyanabba a kategóriába rakott, mint aki tegnap szerezte a jogosítványát és egy métert sem vezetett.

Visszatérve, ha most iratod a szüleid nevére, akkor most kell valamivel kevesebbet fizetned. Később viszont sokat. Ha a saját neveden van, most kell sokat fizetned, később majd valamivel kevesebbet. Tehát végeredményben ugyanott vagy hosszú távon. Ez az átíratás meg sok hűhó semmiért. Arról nem is beszélve, hogy oké hogy családon belüli ajándékozásnál nincs illeték, de minimum az új forgalmi + új törzskönyv árát is bukod.

2023. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Ha a saját nevére iratja,majd utána üzembentartóit intéz az egyik szülő nevére, akkor max az új forgalmi árát kell kifizetnie,ami valószínűleg meg is térül.
2023. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!