Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig éri meg egy skoda...

Meddig éri meg egy skoda octavia combi 2.0 pd tdi - t megtartani még? Illetve mennyit érhet?

Figyelt kérdés

Nem rég megkaptam ajándékba apám régi autóját.


Skoda octavia combi 2.0 pd tdi 140 le. (sosem volt chippelve meg zero tuning)


A kocsiról tudni:

Motor: BMM kódú 8 szelepes.


Eléggé ritka max felszereltségű (fél bőr ülés, ülés fűtés, igazából szó szerint minden benne van amit lehetett bele rakni 2006-ban).


Az állapota újszerű, minden javítás gyári alkatrésszel történt és csak jobb üzemanyagot kapott. Múltkor a szerelő azt állította, hogy évek óta nem látott ilyen tiszta motort. A jobb üzemanyag és jó olaj miatt pl még full bontatlan gyári a turbo és a pd elem is pedig nem rég átlépte a 300 ezer km-ert.



Szóval nagyon patent az autó. De kezdik kitiltani rengeteg európai városból. (Emiatt is kaptam meg igazából)


Ha 1-2 éven belül elakarom adni, mennyit érne egy ilyen autó ilyen jó állapotban? Illetve mennyire nehéz lenne eladni? Illetve hozzáértők szerint mennyi ideig éri megtartani?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. febr. 12. 09:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


Volt 2.0 PD-m (BMN Rs octavia) raktam bele 90.000km 450.000km-nél váltam meg tőle. DPF problémám volt csak vele, illetve elrepedt a szívósor. Ettől függetlenül nem venném meg mégegyszer. Teszem hozzá nem tudom te hogy vezetsz, de nekem 6,5-7 litereket evett.


Neked 1.9 PD-d van, az azért más…

2023. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is tudok a 2.0 PD rossz híréről, pont ezért kérdeztem, hogy mennyit érthet, mivel gondoltam, hogy valamivel többet ér az, hogy a megbízható 8 szelepes pd tdi van benne ami nem szenved a többi 2.0 pd motor kellemetlenségeitől.

2023. febr. 15. 22:20
 13/15 A kérdező kommentje:
Például ezt a 2.0 pd tdi-t a hatszögtengelyes mizéria sem érintette. Ezért tudott hiba nélkül lehúzni 17 évet. Egyedül a vízpumpát kellett cserélni benne eddig. Azon kívül csak csapágyakat más kopó alkatrészeket volt szükséges cserélni.
2023. febr. 15. 22:30
 14/15 anonim ***** válasza:
Vízpumpát ebben vezérléssel amúgy is cserélni kell, persze megesik, hogy folyik.
2023. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Sok proli egyik se írt egy árat.
2023. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!