Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes megtartani vagy túl...

Érdemes megtartani vagy túl sok a baj vele?

Figyelt kérdés
Örököltem egy smart fortwo 2001 es évjáratú kocsit. Eladni nem nagyon szeretném de nagyon sok kritikát olvastam róla hogy a motor hamar megadja magát és hasonlók. Jelenleg 171 ezer kilométer van benne de még motorcsere nem kellett benne. Olajcsere volt benne 10 ezer kilóméterenként. Gondoltam rá hogy meghagyom szaladgálós tartalék kocsinak napi 20 30 km ingázásra. Tényleg ennyire rossz autók megbízhatatlanok? Eladni sajnálom. Várom a tapasztalatokat véleményeket a kocsival kapcsolatban
2021. okt. 21. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívül jópofa autó, főleg nagyvvárosba, kisvárosba és falvakba annyira nincs nagy létjogosultsága. Most attól, hogy 100 ezrenként kell neki motorfelújítás (igen, százezrenként), attól még nem feltétlenül egy rossz autó. Miért ne tartanád meg?
2021. okt. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Bár annyira nem ismerem ezeket az autókat de valóban kényes motorjuk van. Persze lehet megúszod a motorcserét. Kezdésnek vidd el egy állapotfelmérésre ahol mindent átnéznek rajta és megmondják mi az ami mindenképp cserés, mi az ami még egy ideig jó de nem árt ha betervezed a cseréjét. Meg persze kérdezz rá a motorra hogy milyennek látják az állapotát. Lehet kell rá egy nagyobb szerviz amolyan felújítás és ennyi. Kérj rá ajánaltot, több helyen is akár aztán ha sokallod akkor nézz szét hogy a motorcsere mennyi, egy felújított motorra például, lehet azzal olcsóbban kijössz. Persze ameddig jó és másodlagos autónak lenne, tehát ha valami lesz vele akkor nem maradsz autó nélkül akkor szerintem tartsd meg ha anyagilag nem gond a fenntartása.
2021. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a motorjuk nem az igazi, de ha rendesen cseréled az olajat/szűrőket/ elmegy akár 200-250,000Km-t is generál nélkül.


Meg hhát minőségi olaj/szűrők nem egy rossz dolog, meghálálja. Valszeg eddig is jót kapott gyakran, ezért is nem állt még meg.

2021. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majdnem két év műszaki van a kocsin augusztusban lett műszakiztatva ahogy leinformáltam a szerelő szerint rendben van ahogy sikerült leinformálni. Ha meg is hagyom tartalék kocsi lesz csak nem hosszú távra lesz használva ha marad mert van másik autóm. A saját kocsimba se igazán van több 12 ezer kilóméternél egy évben ez pedig csak tartalék szaladgálós kocsi lesz.
2021. okt. 22. 09:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor méginkább meg kell tartani, ha friss műszakija is van. Úgyis sok pénzt nem kapnál érte. Amúgy nagyon jó Smart közösség van Magyarországon (is), vannak kifejezetten Smart szerelők, és szakik, akik kenik vágják a modell összes problémáját, ha baj van.
2021. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megtarthatod, de a nagyszerviz mellett sok egyéb költséged is lesz, mint gumi garnitúra, folyadékok, szűrők cseréje, éves adó, biztosítás, műszaki. Ha mindezekkell etyütt megéri neked második autót tartani, akkor ne adjad el.
2021. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek csak divat autók, a gyakorlatba szinte semmit nem érnek.

Ezt csak akkor tudnám elképzelni ha lenne vagy 5 autóm és akkor egy ilyen lenne.

2021. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

@4:

Én akkor a helyedben még használnám, ha tényleg egy jól tartott példány.

Sok rosszat írnak róla, de én ismerek két olyan Smart tulajt is, akiknek az égvilágon semmi gondjuk nem volt még vele a szokásos karbantartáson felül.

Ugyanebből a generációból.


Én is használtam rövid ideig egy Smartot, Budapesten járkáltam vele, elképesztően imádtam, hogy ahol más nem talál parkolót, ott én majdnem biztos hogy igen. Ez önmagában egy jó nagy stresszfaktort levesz a válladról, konkrétan volt ahova keresztbe be tudtam rakni és alig foglaltam több helyet széltében mint aki előttem meg utánam állt a batár autójával.


Csak 100 felett ne nagyon akarj vele közlekedni tartósan. Az rendesen félelmetes. Tudja, de nem akarod. :)

Az a két Smart ami az ismeretségi körömben van, pont a 200 ezer kilométert nyaldossa alulról. És mindkettőt épp most tervezik eladni, mert ezzel a futással nem biztos hogy sok van még hátra a generálig. Úgyhogy szerintem te is tégy így, aztán 2 év múlva adj neki egy műszakit és add el friss műszakival.

2021. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ingyen volt, mégis minek adnád el?

Használod aztán kész, még azzal is jobban jársz, ha az első hibánál betolod a bontóba és kész.

2021. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!