Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy motorhibás autóm,...

Van egy motorhibás autóm, megcsináltatni már nem akarom, van helyette másik, ami mindenben megegyezik a rosszal, viszont alkatrésznek megtartanám. Ha lejelentem, hogy ellopták nem kell rá adót fizetnem?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen lehet csak forgalomból autót kivonatni, véglegesen csak ha bontóba viszem és az autót nem tarthatom meg. Igaz van egy méhtelep, ahol kivonják bizonyos összegért és meg is tarthatom, de annyit nem szeretnék érte fizetni. Itt ma már valaki írt hasonlóval kapcsolatban, hogy eladná autóját egy barátjának aki egy tanyára vinné, közúton nem közlekedne tovább a jármű. Ha írok egy kamu adásvételit és beviszem az okmányirodába hogy eladtam az autót, mentesülök minden adóról ugyebár, a kutya nem fog azzal foglalkozni hogy valóban eladtam vagy sem. Persze mivel nem lesz átírva, a nevemen marad majd és az autót egy idő után ki is fogják vonni a forgalomból, de az lényegtelen is. Nos, ez az egyik verzió hogy megtarthassam, a másik hogy lejelentem hogy ellopták. Melyik a jobb?
2022. jan. 9. 16:42
 1/3 crudy ***** válasza:

Semmiképpen ne jelentsd be. Ha kiderül, hogy kamu a rendörök kiélik rajtad a perverz vágyaikat.


Add el külföldre inkább.

2022. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy a külföldre eladás is kamu...

Legálisan nem tarthatod meg a roncsot.

Ha legálisan akarod kimenteni belőle az alkatrészeket, akkor kiszeded, amit kell, betolod egy bontóba és vagy átveszik vasárban, nem fizetnek semmit, vagy még neked kell egy keveset perkálni, hogy átvegyék és kapj bontási igazolást

2022. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%
Ember nekem vagy 8 kocsi van otthon. Ideiglenes kivonatod a forgalombol azt szevasz. 1 evre 2100Ft. Darabokra szedtem alkatreszeket csereltem a donorbol a joba. A kutya nem fog erte szolni. A te kocsid te fizettel erte te adozol erte stb. Ha felgyujtod felgyujtod semmi koze nincs hozza az allamnak hogy te a maganteruleteden mit tartasz meg vagy epp mitcsinalsz vele.
2022. jan. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!