Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel lesz másabb benzines...

Mennyivel lesz másabb benzines autót vezetni, mint dízelest?

Figyelt kérdés

Ezen a héten vásárolok egy 2018-as, 1.4T, 140LE - 220NM, manuális GL+ -os felszereltségű Suzuki Sx4 S-crosst.

Eddig leginkább dízel autót vezettem.

Benzines autón vizsgáztam, egy régebbi Skoda-n.

Egy 90LE-s, 235NM-es autóm van.

Mire figyeljek oda? Pl elindulásnál tudom, hogy nagyobb gázt kell neki adni, mint a dízelnek.

Illetve milyen fordulat tartományban érdemes váltani?

A mostani autómnál 2000-2200-nál váltok fel.

Szívesen fogadok mindenféle választ!

Előre is köszönöm!


2023. jan. 3. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Gázolaj helyett benzint tankolj, amúgy kb. ugyanaz.


Ez már egy modern, közvetlen befecskendezéses turbóbenzin motor. Alacsony fordulatról megindul, nem kell annyira pörgetni, mint a szívómotorokat.

2023. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen hülye kérdést... Menj vele, 30km után kitapasztalod, és magadtól is rájössz mindenre.
2023. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ez már turbós benzines! Nem olyan vészes.

Induláskor nyomatékszegényebb a dízelnél. A nagyobb gáz helyett én inkább az óvatosabb kuplungkezelést javaslom. De ezt úgyis kitapasztalod.

Amikor turbós benzineset vezettem, gyakorlatilag 2500-as fordulatig halott volt, olyan volt mint egy szívó. Efölött jött meg az ereje.

Azt, hogy milyen fordulatnál válts, megint csak kitapasztalod és ráérzel. Nyilván a forgalomtól is függ, hogy mennyire akarsz kilőni, vagy csak csordogálsz. Nincs rá általános univerzális szabály.

Az a 90Le, 235Nm se volt egy erőmű. Ahhoz képest szerintem nem lesz óriási változás. Nagyobb fordulaton vélhetően jobban megindul majd, alacsony fordulaton fogod gyengébbnek érezni.

2023. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem lesz másabb vezetni, ha megtanulod, hogy váltásnál nem a fordulatszámmérőt kell bámulni. Alapból havas úton máskor váltasz, mint nyáron, meg városban máskor váltasz, mint egy autópályára felhajtáskor a gyorsítósávban...
2023. jan. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Úgy veszel autót hogy ki sem próbálod? Az szép.
2023. jan. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

"Úgy veszel autót hogy ki sem próbálod?"

Nincs mindig alkalom kipróbálni. Én is zsákbamacska módjára voltam kénytelen megrendelni a mostani autómat 4 éve. Ugyanis országosan, az összes márkakereskedésben ahol érdeklődtem, kizárólag a kis mákdaráló motoros turbós benzineseket nyomatták orrba-szájba. Mindenhol ilyen tesztautó volt. Ezt természetesen jobb híján ki is próbáltam. De én biturbós dízel motorral szerettem volna venni. Ilyen tesztautót meg még külön kérésre sem hoztak, de még sima dízelt se. Így úgy voltam kénytelen megrendelni, hogy azt se tudtam milyen lesz érzetre, csak papíron a meggyőző számokat láttam. Szerencsére átvétel után kellemes meglepetést okozott.

2023. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Különlegesebb autóknál benne van persze, de könyörgöm itt egy Suzukiról beszélünk a legelterjedtebb motorral, minden második embernek ilyen van. Ha más nem, akkor fb csoportokban érdeklődök, hogy valakiét kipróbálhassam, biztos hogy akadna a közelben egy tulaj aki benne lenne.
2023. jan. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fürgébb lesz. :D :D
2023. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!