Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel nehezebb vezetni...

Mennyivel nehezebb vezetni egy benzines autót, mint egy dízelest?

Figyelt kérdés
Mondjuk, hogy ötös skálán a dízelest vezetni 1-es nehézségű, hanyas a benzines?
2012. jan. 10. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
1
2012. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
1
2012. jan. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1
2012. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

-5

Sokkal könnyebb a benzinest vezetni.

2012. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron skálában kérded, akkor 1. Semmivel sem könnyebb vagy nehezebb.
2012. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Komolyan??? Én teljesen meg voltam róla győződve, hgoy egy benzines kuplungja sokkal érzékenyebb, sokkal óvatosabban kell felengedni. Valamint a gázpedál is sokkal érzékenyebb, és emiatt ugrál alattam az autó (alattam, akinek nem túl régi a jogsija és eddig dízeles autónk volt).
2012. jan. 10. 10:35
 7/16 anonim ***** válasza:
A benzines pörgősebb, dinamikusabb, a dízeles nyomatékos de nem versenyautó (a turbó segít ezen kicsit.) De ezek miatt nem lesz nehezebb vezetni egyiket sem, csak kicsit más.
2012. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Minden autónál más és más a pedálok érzékenysége, de ez nem a motortól függ. Egy gázpedál lehet bóvdenes vagy elektromos, a fék lehet szervós vagy szervó nélküli, a kuplung érzékenysége pedig folyamatosan változik, ahogy kopik a tárcsa.


Vezetéstechnikailag lehet különbség benzines és dízeles között, hiszen egészen más egy dízel karakterisztikája, mint egy benzinesé, de hogy nehezebb vagy egyszerűbb lenne, olyan nincs. Kicsit más, de hamar meg lehet szokni.

2012. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
vegyél automatát, az nem ugrál...se benzines, se dízel...
2012. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Attól hogy lassabban kell a kuplungot felengedni még nem jeleni hogy nehezebb vezetni csak más az elindulás.

Utána már nem sok különbséget érzel de nem lehet összehasonlítani mert rengetegféle dízel és benzin motor van.

2012. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!