Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az M-es jogsit autómata...

Ha az M-es jogsit autómata váltós robogón teszem le, mennyivel lesz nehezebb Simsonnal menni/váltani?

Figyelt kérdés
Hamarosan le akarom tenni az M-es jogsit,de valószínű,hogy autómata váltós robogón.Én Simsont szeretnék majd,de tartok tőle,hogy a robogó után nehezebb lesz vezetni.Ti mit gondoltok?
2009. aug. 17. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Könnyen meg lehet szokni a váltót, de neked még a motorozásra kell ráérezni. Nagy forgalomban egy kicsit nehéz lesz elsőre a váltogatás, fékezés, koncentrálás a többi járműre, forgalmi helyzetek felismerése egyszerre, viszont idővel menni fog.
2009. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg nem a tanfolyam fogsz megtanulni motorozni, váltani akár robogóval méssz, akár nem. Szóval mindegy. (előző voltam)
2009. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*tanfolyamon
2009. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar meg lehet tanulni váltani! Örülök, hogy nem darálóval szeretnél motorozni! Először forgalomban nehéz lessz, de hamar ráérez az ember. Motorozz sokat, akkor fogod érezni a motort! Szia! 15f
2009. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én mielőtt simsont vettem azelőtt csak robogóval mentem max 1-2 km-t. Nagyon könnyen meglehet tanulni, igazából 2-3 nap után már probléma nélkül mentem és senki nem mondta volna meg hogy mióta motorozok.
2009. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szerintem hasznosak lesznek de azért várom még őket! :)
2009. aug. 17. 20:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én is robogóval tettem le a jogsit, de közben már megvolt a váltós endurom amit sunyiba használtam ;) (kimentem vele rutinpályára és ott gyakoroltam a váltogatást, megállást, elindulást.. olyan gyorsan megszoktam hogy már robogóra volt nehéz visszaállni mikor vizsgáztam.. folyton váltani akartam :)) Szerintem ha megoldható akkor elősször egy kevésbé forgalmas úton gyakorold be a technikát és utána nem lesz baj a forgalomban sem :)) Sok sikert!
2009. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy motornál/robogónál ugyan úgy van e mint B kategóriánál hogy ha autómata váltós autóval vizsgázol le kapsz a jogsidba egy lábjegyzetet hogy te automata autón vizsgáztál le így manuális váltós autót nem vezethetsz addig amíg le nem tetted azt a vizsgát. Mielött elkezded a tanfolyamot kérdezz erre rá. Nem minden rendőr szúrja ki ezt a jogsiban de ha kiszúrja akkor meg is büntethet.
2009. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát én robogóval tettem le és endurom van.. 3szor igazoltattak már és semmi hiba.. semmit nem számított az hogy mivel mentem vizsgán :O
2009. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"M" kategóriánál semmi ilyen lábjegyzet nincs, mint amit kettővel előttem írtak, én is robogóval tettem le az 50-es jogsit, és utána vettem egy váltós RS Apriliát, pár óra múlva már magabiztosan váltottam, indultam, megálltam.

Egy simpsont szerintem nem nehéz megszokni, persze egyéntől függ de maximum pár óra gyakorlás és olyan megszokott lesz a váltás, kuplungolás, mint a fékezés ;)

2009. aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!