Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel másabb egy benzines,...

Mennyivel másabb egy benzines, mint egy dízeles?

Figyelt kérdés

Idén jogsiztam le márciusban.

Egy benzines autón tanultam.

Vizsga óta dízeles autót vezetek. Szeretem, megy rendesen.

Elég ha csak a kuplungrol emelem a lábam és már indul is.

Tudom, hogy a benzinesnél kell gázadás, de ugye a dízelesnél is kell.

Kinéztem egy Turbós benzines autót. A kerdesem az, hogy mennyivel lesz másabb egy turbós benzinest vezetni, mint egy dízelest? Pl elindulásnál.

Nem igazán értek az autókhoz, ezért szívesen fogadok mindenféle választ!

Köszönöm mindenkinek!


2022. nov. 21. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Autótól is függ, de az én turbós benzinesem például ad gázt magától, ha én nem adok. Így ugyanúgy el lehet vele indulni gáz nélkül is. Ezt csak tolatáskor, araszoláskor használom. Normál elindulásnál minden autónak érdemes gázt adni, hogy ne tartsd fel elinduláskor a mögötted lévőket.

Az én benzinesemet könnyebb vezetni, mint egy dízelt, mert szélesebb a fordulatszámtartomány, ahol rendelkezésre áll a megfelelő forgatónyomaték. De ez elég széles tartományban változik típustól, motorváltozattól függően. Benzinesben és dízelben is vannak könnyebben és nehezebben vezethető modellek. Akármilyet is veszel, idővel meg fogod szokni, és fel sem tűnik, ha mondjuk kicsit több gázt igényel, vagy óvatosabban kell kezelni a kuplungot.

2022. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy 1.6-os 90LE-s dízeles Hyundai-om van.

A kiszemelt egy Toyota C-hr, amely 1.2T.

2022. nov. 21. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
dikk a 3 henger xDDD
2022. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Tök mindegy kit érdekel. Elektromos az már más.
2022. nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4 hengeres az autó.
2022. nov. 21. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!